Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bill Gates da 100 mln dolarów na polio

0
Podziel się

W walce z chorobą wesprze go rząd Wielkiej Brytanii. Przeznaczy na ten cel 30 mln dolarów.

Bill Gates da 100 mln dolarów na polio
(World Economic Forum//CC/Flickr)
bEgxnsid

Amerykański miliarder Bill Gates i brytyjski premier David Cameron zapowiedzieli w piątek na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, że wyasygnują dodatkowo odpowiednio 100 mln i 30 mln dolarów na walkę z chorobą Heinego-Medina (polio).

_ - Powinniśmy wykorzystać dwa najbliższe lata na zintensyfikowanie kampanii walki z polio. To kosztowna kampania. Rocznie trzeba wydać ok. miliarda dolarów na lekarstwa, na zakup szczepionek, na trafienie do dzieci, które tego potrzebują _ - oświadczył Gates.

_ - Nasza fundacja zdecydowała się dać 100 mln dolarów na walkę z polio _ - dodał.

bEgxnsif

_ Powinniśmy doprowadzić do końca tę pracę (nad zlikwidowaniem choroby) _ - powiedział szef brytyjskiego rządu Cameron, zapowiadając, że Londyn podwoi swój wkład w walkę z polio _ z 30 mln dolarów do 60 mln dolarów _.

Choroba Heinego-Medina, inaczej polio, to wirusowa choroba zakaźna, głównie wieku dziecięcego, charakteryzująca się m.in. porażeniem mięśni. Zapobieganie jej polega głównie na szczepieniach profilaktycznych. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obecnie polio występuje endemicznie tylko w Pakistanie, Nigerii, Afganistanie i Indiach.

Czytaj w Money.pl

bEgxnsiG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)