Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bill Gates przekaże 1,8 mld dolarów na walkę z polio

- Fundacja Billa i Melindy Gates pokryje jedną trzecią wydatków na kampanię zwalczania na świecie wirusa polio - powiedział Gates podczas światowego szczytu w sprawie szczepionek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Bill Gates (na zdj, w środku), założyciel Microsoftu i jeden z największych filantropów na świecie, zapowiedział w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, że przekaże 1,8 mld dolarów na walkę z chorobą Heinego-Medina (polio).

- _ Mam przyjemność poinformować, że Fundacja Billa i Melindy Gates pokryje jedną trzecią wydatków na kampanię zwalczania na świecie wirusa polio _ - powiedział Gates podczas światowego szczytu w sprawie szczepionek. - _ Na początku mojej kariery w Microsofcie marzyłem, żeby na biurku w każdym domu stał komputer. Od czasu, kiedy działam w fundacji, marzę, żeby szczepionka była dostępna dla każdego dziecka _ - dodał.

Od czasu powstania w 1988 roku pod auspicjami ONZ Światowej Inicjatywy na rzecz Walki z Polio (Global Polio Eradication Initiative) liczba przypadków zachorowań na chorobę Heinego-Medina spadła o ponad 99 proc. - do 233 przypadków w zeszłym roku.

W 2012 roku w trzech krajach - Nigerii, Pakistanie i Afganistanie - stale lub okresowo notowano jednak występowanie tej groźnej zakaźnej infekcji wirusowej, która prowadzi do paraliżu lub śmierci.

Fundacja Billa i Melindy Gates koncentruje się na polepszeniu stanu zdrowia ludzi w krajach rozwijających się oraz umożliwieniu im wyjścia ze skrajnego ubóstwa; finansuje też badania naukowe, w tym badania nad malarią i programami szczepień.

Czytaj więcej w Money.pl
Miliardy w prezencie? Miliarderzy nie chcą umierać w hańbie. Obiecują, że oddadzą swoje majątki. Kto już się zadeklarował?
Pospolite ruszenie artystów. Zagrają za darmo Artyści nie tylko chcą grać za darmo, ale przekazują też swoje płyty, które licytować można na Allegro.
Śmierć słynnego polskiego naukowca w USA Polonijny profesor urodził się w Warszawie. Był lekarzem wirusologiem i immunologiem.
Tagi: zjednoczone emiraty arabskie, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz