Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gates
17.05.2013 08:28

Bill Gates znów najbogatszy na świecie

W 2012 roku majątek Gatesa był o16 procent większy niż rok wcześniej. Dlaczego?

Podziel się
Dodaj komentarz
(World Economic Forum//CC/Flickr)

Bill Gates znów najbogatszy na świecie. Bloomberg wycenił fortunę twórcy i współwłaściciela Microsoftu na 72 miliardy 700 milionów dolarów.

W 2012 roku majątek Gatesa był o16 procent wyższy niż rok wcześniej. Dzięki temu, po sześciu latach, wrócił na pierwsze miejsce listy najbogatszych. Akcje Microsoftu zyskały w tym roku 28 procent, mimo kończącego się monopolu firmy na systemy operacyjne i słabnącej popularności komputerów osobistych.

Bill Gates w rankingu Bloomberga wyprzedza ubiegłorocznego lidera - meksykańskiego inwestora, Carlosa Slima. Pierwsze miejsce Gatesa wynika też z tego, że Slim stracił faktyczny monopol na usługi telekomunikacyjne w Ameryce Łacińskiej. Meksykański parlament uchwalił ustawę nakazującą podział firm, które osiągają co najmniej 50-procentowy udział w rynku.

Na trzecim miejscu w zestawieniu jest amerykański biznesmen-filantrop Warren Buffett. Po nim - najbogatszy Europejczyk Amancio Ortega, którego grupa jest właścicielem sklepów odzieżowych Zara oraz założyciel firmy IKEA, Szwed Ingvar Kamprad.

Czytaj więcej w Money.pl
Zapłaci 610 tysięcy dolarów za kawę z Timem Cookiem To będzie prawdopodobnie najdroższa kawa w historii. 610 tysięcy - na takiej kwocie zakończyła się licytacja spotkania z dyrektorem Apple'a.
Bill Gates: Steve Jobs był lepszy w projektowaniu ode mnie Telewizja CBS przeprowadziła jednogodzinny wywiad z Billem Gatesem, prezesem Microsoftu. Rozmowa skupiła się na jego działalności charytatywnej, której się poświęcił od czasu opuszczenia swojej firmy, ale również na jego relacjach ze Steve'm Jobs'em.
Tam jest najwięcej miliarderów. USA straciły Najbogatszy Azjata pochodzi z Hongkongu.
Tagi: gates, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz