Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
facebook
14.10.2010 07:59

Bing i Facebook: Nowa wyszukiwarka uwzględni co lubimy

Facebook i Microsoft wspólnie ulepszają działanie wyszukiwarki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(maebmij/CC/Flickr)

*Gdy chcemy znaleźć przykładowo godny polecenia film, jako uprzywilejowane ukażą się pozycje ocenione przez naszych _ facebookowych _ znajomych. W ten sposób, dzięki współpracy z Facebookiem, wyszukiwarka firmy Microsoft, Bing, chce ulepszyć korzystanie z informacji w sieci. *

Pole _ Lubię to _ na portalu Facebooki wielu innych stronach internetowych używane jest do wyrażania opinii i dzielenia się informacjami. Właśnie takie wybory i opinie ma uwzględniać w wynikach wyszukiwania nowa, ulepszona wersja przeglądarki Bing.

Opisana funkcja, w informatycznym języku nazywana _ natychmiastową personalizacją _ (instant personalization), może okazać się niezwykle przydatna - zauważa agencja AP - gdy za pośrednictwem wyszukiwarki będziemy chcieli znaleźć godny polecenia film czy restaurację. Jako uprzywilejowane Bing poda nam pozycje ocenione przez _ facebookowych _ znajomych.

Nowa funkcja wyszukiwania, _ Liked Results _, została przedstawiona na konferencji prasowej w biurze Microsoftu w Mountain View, w Dolinie Krzemowej w Kalifornii. Mimo, iż nowa opcja Bing miała być już dostępna, to ci którzy próbowali z niej skorzystać zaznali rozczarowania. Felietonista _ The Washington Post _ Rob Pegoraro na stronie internetowej gazety napisał, że nie przedstawi dokładniej działania _ Liked Results _, gdyż funkcja ta _ nie wydaje się jeszcze aktywna _.

Microsoft ma nadzieję, że wprowadzone ulepszenie pomoże mu wyprzedzić Google i Yahoo w zestawieniu najpopularniejszych wyszukiwarek.

Proponowana zmiana budzi jednak obawy o ochronę danych osobowych w internecie. Facebook już nieraz musiał bronić się przed zarzutami o zaniedbywanie tej kwestii, np. poprzez wprowadzanie aplikacji, na które użytkownik się nie zapisywał, a które automatycznie zyskiwały dostęp do jego danych. W odpowiedzi serwis, z którego na całym świecie korzysta ponad 500 mln ludzi, wprowadził bardziej szczegółowe ustawienia prywatności, by użytkownicy mogli za każdym razem samodzielnie decydować, komu zezwalają na dostęp do swoich zdjęć czy wiadomości. Założyciel i dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg przekonywał, że Bing będzie korzystał tylko z informacji, które użytkownicy oznaczyli jako publicznie dostępne.

Microsoft i Facebook zapowiadają więcej wspólnych projektów w przyszłości.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t34319.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/policja;wykorzysta;facebook;do;szukania;zaginionych;dzieci,148,0,689556.html) Policja wykorzysta Facebook do szukania zaginionych dzieci Kanadyjska policja chce zwiększyć w ten sposób szanse odnalezienia zaginionego dziecka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t20400.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/siedziba;sld;z;rozbratu;przeniosla;sie;na;facebook,124,0,686716.html) Siedziba SLD z Rozbratu przeniosła się na Facebook Szef SLD chce pozbyć się historycznej siedziby.
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/10153/19257_zeby.tiny.png ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/facebook;mobile;ma;juz;100;mln;uzytkownikow,109,0,586605.html) Facebook Mobile ma już 100 mln użytkowników Mobilna wersja Facebooka cieszy się na świecie coraz większą popularnością. Ilość użytkowników korzystających z serwisu za pomocą telefonów komórkowych rośnie szybciej niż w przypadku wersji standardowej.
Tagi: facebook, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz