Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Biznes na Ukrainie. O prawie jedną czwartą stopniał majątek najbogatszych

0
Podziel się:

Achmetow, najbogatszy Ukrainiec, stracił w porównaniu z ubiegłym rokiem 4,2 mld dolarów (czyli 27,3 proc.) majątku.

Biznes na Ukrainie. O prawie jedną czwartą stopniał majątek najbogatszych
(Komul/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

O prawie jedną czwartą - 23,6 proc. - zmniejszył się w porównaniu z ubiegłym rokiem majątek stu najbogatszych obywateli Ukrainy - podał _ Forbes Ukraina _. Liderem listy najbogatszych pozostaje Rinat Achmetow (na zdjęciu) z majątkiem szacowanym na 11 mld dolarów.

Achmetow, właściciel koncernu SKM, stracił jednak w porównaniu z ubiegłym rokiem 4,2 mld dolarów (czyli 27,3 proc.).

Drugie miejsce w rankingu zajmuje Wiktor Pinczuk, którego biznes obejmuje metalurgię, energetykę i media. Jego majątek ukraiński _ Forbes _ szacuje na 3 mld dolarów; rok temu było to 3,8 mld dolarów.

Na kolejnych miejscach znaleźli się partnerzy biznesowi Ihor Kołomojski i Hennadij Boholubow, specjalizujący się w bankowości, branży hutniczej i mediach. Boholubow jako jedyny z najbogatszych Ukraińców powiększył swój majątek - o 0,3 mld dolarów do 2 mld dolarów. Wartość majątku Kołomojskiego, który obecnie jest gubernatorem obwodu dniepropietrowskiego, spadła o jedną czwartą, do 1,8 mld dolarów.

Na szóstym miejscu w rankingu uplasował się zwycięzca wyborów prezydenckich Petro Poroszenko. Jego majątek _ Forbes Ukraina _ ocenił na 1,3 mld dolarów; rok temu było to 1,6 mld dolarów.

W światowym rankingu, który _ Forbes _ opublikował w kwietniu, Achmetow zajął 92. miejsce i jego majątek szacowano wówczas na 12,2 mld dolarów. Rok wcześniej doniecki oligarcha zajmował miejsce 42. Poroszenko w tegorocznym światowym rankingu zajął miejsce 1338., podczas gdy rok temu był na 931. miejscu.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)