Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BlackBerry, Google i Skype na celowniku władzy w Indiach

0
Podziel się

Indyjskie służby bezpieczeństwa chcą monitorować m.in. sms-y.

BlackBerry, Google i Skype na celowniku władzy w Indiach
(ydhsu/CC/Flickr)
bEigTBit

Kanadyjska firma produkująca popularne komunikatory BlackBerry ma do końca sierpnia przedstawić władzom indyjskim możliwości monitorowania sms-ów i e-maili wysyłanych za pośrednictwem tych telefonów.

Jeżeli propozycje nie spełnią oczekiwań indyjskich służb bezpieczeństwa, to operatorzy sieci komórkowych zablokują posiadaczom telefonów BlackBerry możliwość korzystania z obu funkcji. Indyjskie służby bezpieczeństwa nie zamierzają wycofać się ze swego żądania i chcą mieć możliwość monitorowania sms-ów oraz e-maili wysyłanych z telefonów BlackBerry.

Jednocześnie tamtejsze media informują, iż służby zamierzają wystąpić z podobnymi żądaniami pod adresem firm Google i Skype, gdyż mają kłopoty z monitorowaniem treści przekazywanych przy pomocy obu komunikatorów. Jeżeli obie firmy nie ułatwią obserwacji, mogą się również liczyć z kłopotami na indyjskim rynku.

bEigTBiv

Władze odpowiedzialne za bezpieczeństwo Indii twierdzą, że za pomocą połączeń internetowych komunikują się ze sobą komórki organizacji terrorystycznych i bez monitorowania treści przesyłanych za pomocą internetu trudno zapobiegać aktom terrorystycznym.

W Indiach z telefonów BlackBerry korzysta około miliona ludzi, głównie biznesmenów. Część ekspertów uważa jednak, że terroryści mają już znacznie nowocześniejsze metody przekazywania informacji, a działania służb są mocno spóźnione.

bEigTBiW
business news
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)