Notowania

indie
14.08.2010 16:25

BlackBerry, Google i Skype na celowniku władzy w Indiach

Indyjskie służby bezpieczeństwa chcą monitorować m.in. sms-y.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ydhsu/CC/Flickr)

*Kanadyjska firma produkująca popularne komunikatory BlackBerry ma do końca sierpnia przedstawić władzom indyjskim możliwości monitorowania sms-ów i e-maili wysyłanych za pośrednictwem tych telefonów. *

Jeżeli propozycje nie spełnią oczekiwań indyjskich służb bezpieczeństwa, to operatorzy sieci komórkowych zablokują posiadaczom telefonów BlackBerry możliwość korzystania z obu funkcji. Indyjskie służby bezpieczeństwa nie zamierzają wycofać się ze swego żądania i chcą mieć możliwość monitorowania sms-ów oraz e-maili wysyłanych z telefonów BlackBerry.

Jednocześnie tamtejsze media informują, iż służby zamierzają wystąpić z podobnymi żądaniami pod adresem firm Google i Skype, gdyż mają kłopoty z monitorowaniem treści przekazywanych przy pomocy obu komunikatorów. Jeżeli obie firmy nie ułatwią obserwacji, mogą się również liczyć z kłopotami na indyjskim rynku.

Władze odpowiedzialne za bezpieczeństwo Indii twierdzą, że za pomocą połączeń internetowych komunikują się ze sobą komórki organizacji terrorystycznych i bez monitorowania treści przesyłanych za pomocą internetu trudno zapobiegać aktom terrorystycznym.

W Indiach z telefonów BlackBerry korzysta około miliona ludzi, głównie biznesmenów. Część ekspertów uważa jednak, że terroryści mają już znacznie nowocześniejsze metody przekazywania informacji, a działania służb są mocno spóźnione.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Kurs akcji producenta **BlackBerry** pod naciskiem rządów ]( http://manager.money.pl/news/artykul/kurs;akcji;producenta;blackberry;pod;naciskiem;rzadow,237,0,651757.html )
* [ Producent **BlackBerry** porozumiał się z Arabią Saudyjską ]( http://manager.money.pl/news/artykul/producent;blackberry;porozumial;sie;z;arabia;saudyjska,150,0,652694.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: indie, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz