Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
redukcje
21.09.2013 07:49

BlackBerry zwolni 4,5 tys. ludzi. To dopiero początek redukcji

Aby zmniejszyć koszt operacyjne do pierwszego kwartału 2015 r. konieczna będzie redukcja personelu do 7 tys.

Podziel się
Dodaj komentarz
(edans/cc/flickr)

Kanadyjska firma BlackBerry ogłosiła wczoraj plany zwolnienia 4,5 tys. pracowników w swych oddziałach na całym świecie. Odpowiada to 40 proc. wszystkich zatrudnionych.

Jak sprecyzowano, w celu zmniejszenia kosztów operacyjnych do pierwszego kwartału 2015 roku konieczna jest redukcja liczebności personelu do 7 tys. Już w minionych miesiącach doszło do zwolnień w różnych sektorach; na wiosnę spółka zatrudniała 12,7 tys. pracowników.

Producent smartfonów przedstawił z tygodniowym wyprzedzeniem swe wyniki finansowe. Przedstawiciele spółki podali, że straty koncernu za drugi kwartał sięgają niemal miliarda dolarów. W czasie ogłaszania tych informacji na krótko wstrzymano obrót akcjami spółki na giełdzie. Ostatecznie na zamknięciu notowań kurs akcji spadł o 17 proc.

Firma poinformowała, że straty są spowodowane m.in. niesatysfakcjonującą sprzedażą nowego modelu smartfona Z10.

W czerwcu dyrektor BlackBerry Thorstein Heins mówił, że sprzedano 2,7 mln tych urządzeń (na 6,8 mln sztuk). Wielu użytkowników smartfonów BlackBerry postanowiło pozostać przy starszych modelach.

W ubiegłym miesiącu poinformowano, że nie jest wykluczona sprzedaż przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Co dalej z marką Nokia? Oto jej przyszłość Okazuje się, że fińska firma zrobiła świetny interes, a Microsoft przyparty do muru, tak naprawdę nie miał innego wyjścia.
Smartfony niszczą zdrowie i związki Mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak telefony wpływają na nasze życie.
Szef Microsoftu odejdzie w ciągu roku Dyrektor wykonawczy Microsoft Steve Ballmer, który przejął stery firmy po odejściu jej założyciela Billa Gatesa odejdzie na emeryturę w ciągu 12 miesięcy.
Tagi: redukcje, business news, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, manager, strategie, z rynku, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz