Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bmw
09.07.2012 12:20

BMW zainwestuje 250 mln funtów w produkcję mini

Niemiecki koncern w okresie trzech lat zainwestuje 250 mln funtów w produkcję w swoich brytyjskich zakładach w Birmingham, Swindon i Oksfordzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BMW)

Niemiecki koncern motoryzacyjny BMW ogłosił, że w okresie trzech lat zainwestuje 250 mln funtów w produkcję modeli samochodu mini w swoich brytyjskich zakładach w Birmingham, Swindon i Oksfordzie - donosi BBC.

Inwestycja tej wielkości, realizowana jest w ramach _ międzynarodowej strategii wzrostu firmy w okresie wprowadzania na rynek nowych modeli _ - stwierdza się w komunikacie BMW. Komunikat podkreśla, że inwestycja dowodzi, iż koncern uznaje Wielką Brytanię za _ kluczową bazę produkcyjną _.

Zakłady montażowe mini mieszczą się w Cowley pod Oksforderm. Karoseria produkowana jest w Swindon, zaś silniki w Hams Hall pod Birmingham. Przy produkcji popularnego modelu mini zatrudnionych jest w Wielkiej Brytanii 5 tys. osób.

Od 2011 r. BMW produkuje w Wielkiej Brytanii dwumiejscową odmianę Mini - Coupe, a od stycznia nowy model Mini Roadster ze składanym dachem. Oba modele mimo nowoczesnej stylistyki zachowują klasyczny kształt angielskiego pierwowzoru. Od lutego Roadster sprzedawany jest w Polsce.

Według BBC z powodu ograniczeń potencjału produkcyjnego w Cowley, BMW zastanawia się nad uruchomieniem dodatkowej produkcji w Born w Holandii w średnim okresie, gdzie filia Misubishi Nedcar od 2013 r. będzie miała wolne moce produkcyjne po zakończeniu produkcji modelu Colt.

Czytaj więcej w Money.pl
Mają problem. By nadążyć z produkcją aut W sierpniu z taśm brytyjskich zakładów motoryzacyjnych zjechało o 10,7 procent samochodów więcej niż przed rokiem.
Katastrofa myśliwców. Poszukują załogi Dwa myśliwce Tornado rozbiły się u północno-wschodnich wybrzeży Szkocji - podało ministerstwo obrony w Londynie.
Ruszyło śledztwo. Brytyjski bank na celowniku W środę amerykański i brytyjski regulator rynków finansowych w wyniku wspólnego dochodzenia ukarali bank grzywną w wysokości 290 mln funtów (450 mln USD).
Tagi: bmw, business news, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, manager, strategie, z rynku
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz