Notowania

Przejdź na
bosch
03.01.2013 11:03

Bosch planuje wielką inwestycję u sąsiada Polski

Koncern zamierza wydać na budowę 40 mln euro. Fabryka powstanie w Samarze.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Bosch planuje budowę nowej fabryki części samochodowych w Rosji oraz dalsze umocnienie pozycji na globalnych rynkach. Na inwestycje w tym kraju wyda 40 mln euro do 2015 roku. *

W planowanej fabryce w Samarze, której budowa ruszy w pierwszej połowie tego roku, pracę znajdzie ponad 500 osób.

Całkowita powierzchnia nowych budynków o przeznaczeniu produkcyjnym, administracyjnym, logistycznym i aprowizacyjnym (dostawa energii i mediów oraz kantyna) wyniesie ok. 15 000 m2. Powierzchnia działki wynosi ok. 200 000 m2.

W nowej fabryce będą miały siedzibę trzy działy techniki motoryzacyjnej Bosch: Chassis Systems, Starter Motors and Generators oraz Diesel Systems. Portfolio produktów obejmować będzie np. układy ABS i alternatory, a w późniejszym czasie także rozruszniki oraz wtryskiwacze Common Rail dla pojazdów użytkowych.

W ten sposób Bosch realizuje swoją strategię umacniania swojej pozycji na globalnych rynkach. _ - Rosja jest ważnym rynkiem wzrostu dla firmy Bosch. Kolejny zakład produkcyjny pomoże nam w lepszym stopniu wykorzystać szanse rynkowe i rozbudować naszą pozycję w Europie Wschodniej - _ powiedział Gerhard Pfeifer, dyrektor generalny spółki regionalnej w Rosji. _ - Oprócz tego, z Samary możemy w optymalny sposób zaopatrywać naszych lokalnych klientów. Fabryka zlokalizowana w południowej, europejskiej części Rosji to doskonała lokalizacja - _dodaje.

Mocna pozycja w RosjiRównież dział branżowy Techniki grzewczej Bosch planuje budowę nowego zakładu produkcyjnego w Engels w Rosji. Mają tam być produkowane kotły przemysłowe i wiszące konwencjonalne urządzenia grzewcze. Wartość inwestycji wyniesie ok. 21 mln EUR. Do 2016 roku ma powstać ok. 170 nowych miejsc pracy. W Engels obecne są już działy branżowe Bosch Automotive Aftermarket, Gasoline Systems, Diesel Systems oraz Power Tools. Ponadto, w drugiej połowie 2013 roku ukończona zostanie budowa nowej centrali w Moskwie, w którą przedsiębiorstwo zainwestowało ponad 100 mln EUR.

Bosch prowadzi działalność w Rosji od 1904 roku. Rosja była jednym z pierwszych krajów poza Niemcami, w których stworzono sieć dystrybucji. Obecnie Grupa Bosch produkuje w Engels, Togliatti i Petersburgu elektronarzędzia, części zamienne do samochodów, układy do silników z wtryskiem benzyny, urządzenia techniki opakowaniowej oraz sprzęt AGD. Przedsiębiorstwo, zatrudniające w Rosji ponad 2 700 pracowników, osiągnęło w 2011 roku obroty w wysokości blisko 1 mld EUR. Samara będzie drugą po Engels fabryką w Rosji zajmującą się produkcją techniki motoryzacyjnej.

Grupa Bosch jest jednym z czołowych w świecie dostawcą technologii i usług. Działy przedsiębiorstwa: Technika Motoryzacyjna, Technika Przemysłowa, Dobra Użytkowe i Techniczne Wyposażenie Budynków, w których zatrudnionych jest ponad 300 000 pracowników, odnotowały w 2011 obrót w wysokości 51,4 mld euro (dane szacunkowe).

Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz przeszło 350 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. W roku 2011 Bosch przeznaczył ponad 4 mld euro na badania i rozwój oraz zgłosił ponad 4 100 patentów na całym świecie.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja ukończyła inwestycję za 25 mld dolarów Transnieft, państwowy koncern zarządzający wszystkimi rurociągami naftowymi w Rosji, oddał do użytku drugą nitkę ropociągu Syberia Wschodnia-Ocean Spokojny (WSTO).
Na Kremlu mówią o ograniczaniu demokracji Atmosfera pomiędzy Rosją a Niemcami nie jest "mroczna" - powiedział prezydent Putin.
Tagi: bosch, business news, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz