Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BP pozywa podwykonawców. Za wyciek ropy

0
Podziel się:

Firmy spierają się o to, kto był głównym winowajcą największej w dziejach branży naftowej w USA katastrofy ekologicznej.

BP pozywa podwykonawców. Za wyciek ropy
(BP plc)
bETtCbbF

W ponad rok po katastrofalnym wycieku ropy do Zatoki Meksykańskiej brytyjski koncern naftowy BP domaga się od firmy usług wydobywczych Halliburton odszkodowania w kwocie 20 mld dolarów - podała agencja informacji ekonomicznych Bloomberg.

Jak zaznaczyła, informacja ta pochodzi ze źródeł sądowych. Bliższych szczegółów sprawy na razie brak.

Największa w dziejach branży naftowej w USA katastrofa ekologiczna, która rozpoczęła się w kwietniu 2010 roku i trwała kilka miesięcy, zaowocowała licznymi pozwami sądowymi. Przede wszystkim BP i Halliburton spierają się o to, kto był głównym winowajcą wycieku. Halliburtonowi zarzuca się, że wykonując odwiert nie uszczelnił go prawidłowo, a użyty w tym celu cement mógł nie odpowiadać wymogom jakościowym.

bETtCbbH

Przy wybuchu na platformie wiertniczej _ Deepwater Horizon _ zginęło 11 robotników. Wypadek ten spowodował powstanie dziury w odwiercie, przez który przez tygodnie ropa wypływała do morza. Zamknięcie wypływu udało się dopiero po licznych nieudanych próbach, a znaczna część należącego do USA wybrzeża Zatoki Meksykańskiej została zanieczyszczona.

Czytaj więcej o podobnych katastrofach w Money.pl
BP traci. Znowu przez wyciek ropy naftowej Po awarii ropociągu zmniejszyli produkcję o 95 proc. na swym największym polu.
Wielki wyciek ropy. Zobacz gdzie tym razem Gigant próbuje zatamować wyciek około 180 km od szkockiego Aberdeen. Uważany jest za bardzo rozległy.
Chińczycy wściekli na władze. Wydało się W Chinach plama powstała z wycieku ropy ma już wielkość sześciokrotnie większą od terytorium Singapuru.
bETtCbci
business news
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)