Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Branża gier komputerowych potrzebuje ludzi

0
Podziel się:

O tworzenie takich kierunków studiów apelują studenci.

Branża gier komputerowych potrzebuje ludzi
(Winterling/Dreamstime)
bFfjDbqt

Tworzenie gier komputerowych to prężnie rozwijająca się dziedzina biznesu i potrzebni są specjaliści w tej dyscyplinie - twierdzą sosnowieccy studenci z Uniwersytetu Śląskiego.

Studenci informatyki zorganizowali konferencję poświęconą tworzeniu gier komputerowych _ Game Day 2010 _. Zrobili to m.in. po to, by zwrócić uwagę na potrzebę współpracy firm informatycznych i uczelni, która mogłaby zmierzać np. do utworzenia kierunku studiów kształcącego przyszłych twórców gier. Władze uczelni nie wykluczają utworzenia takiej specjalizacji.

_ - Obecnie studia informatyczne oferują przedmioty przydatne przy tworzeniu gier komputerowych, m.in. dotyczące sztucznej inteligencji, grafiki 3D, mechaniki czy logiki. Nie jest to jednak wiedza kompleksowa, skupiona wokół jednej tematyki, tylko rozsiana wśród różnych dziedzin _ - twierdzi Maciej Byczyński z Koła Naukowego Informatyków, działającego przy sosnowieckim wydziale informatyki.

bFfjDbqv

CD ProjektCD Projekt - nadzieja polskiego rynku gier komputerowych.
Wyjaśnił, że w Polsce nie istnieje obecnie żaden kierunek studiów dziennych poświęcony projektowaniu gier komputerowych. Zdaniem Byczyńskiego, stworzenie takiej oferty przez uczelnię lub konsorcjum kilku placówek byłoby odpowiedzią na realne zapotrzebowanie rynku pracy.

_ - Na takiej inicjatywie skorzystaliby zarówno studenci, którzy chcą kształcić się w tym kierunku, choć nie zawsze mają ku temu możliwość, jak i potrzebujące specjalistów firmy _ - przekonywał Byczyński.

Jego zdaniem, szansą dla nowego kierunku studiów może też być współpraca między uczelniami w ramach makrokierunków, które dają studentowi możliwość kształcenia się na kilku kierunkach jednocześnie. Istotna byłoby też oparcie zajęć pochodzących z firm informatycznych.

bFfjDbqB

ZOBACZ TAKŻE:

bFfjDbqW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)