Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
telewizja w Polsce
16.12.2011 17:27

Braun zapewnił, że TVP ma zysk

Telewizja publiczna wypracowała w tym roku zysk 15 milionów złotych. Do podliczenia pozostał grudzień.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Radosław Drożdżewski<br>(Zwiadowca21)/GNU/Wikipedia)

Telewizja publiczna wypracowała w tym roku zysk 15 milionów złotych. Do podliczenia pozostał grudzień. Prezes TVP Juliusz Braun na spotkaniu z dziennikarzami zauważył, że nie jest to wiele w stosunku do półtoramiliardowego budżetu spółki.

Podkreślił, że zysk został jednak osiągnięty w sytuacji słabej ściągalności abonamentu i ambicji zarządu odejścia od nadmiernej komercjalizacji programu. - _ Wszystkie opowieści o długach i załamaniu są nieprawdziwe. Te 15 milionów wobec półtora miliarda to wciąż koło zera, ale powyżej _ - zaznaczył prezes TVP.

Ostateczny wynik finansowy spółki w 2011 roku powinien być lepszy. TVP spodziewa się zwrotu z kilku lat podatku VAT. Nie wyklucza jednak, że urząd skarbowy będzie się odwoływał od orzeczenia sądu administracyjnego. Zarząd spółki liczy też, że związki zawodowe ustąpią w sprawie nagród jubileuszowych. Te rezerwy szacuje na 20 do 30 milionów złotych.

Juliusz Braun dodał, że Telewizja Polska dysponuje licencjami na emisję filmów i są to wartości zamrożone. Według prawa, koszt powstanie w przyszłym roku z chwilą wyemitowania tych produkcji. Wtedy zostanie zaksięgowany. Na razie licencje są kupione, a filmy leżą na półce.

Czytaj więcej o sytuacji w Telewizji Polskiej
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t46572.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zmiany;w;tvp;znane;dziennikarki;odchodza,187,0,969915.html) Znane dziennikarki TVP tracą stanowiska Iwona Schymalla została odwołana ze stanowiska szefowej TVP1. Z kierowania zespołem Wiadomości zrezygnowała Małgorzata Wyszyńska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t152842.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/schymalla;jednak;pozostaje;na;stanowisku;szefowej;tvp1,255,0,877823.html) Zaskakująca decyzja szefowej TVP1 - _ Pozostaję na stanowisku dyrektora Jedynki, wycofałam swoją rezygnację _ - poinformowała szefowa TVP1 Iwona Schymalla.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/t38001.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/jedynka;dla;po;sld;i;psl;walcza;o;tvp;info,103,0,826215.html) TVP1 dla PO. Walczą o kanał informacyjny Trwa bitwa o wpływy w telewizji publicznej. Miejsca w zarządach starają się zapewnić dla swoich kandydatów PO, SLD i PSL.
Tagi: telewizja w Polsce, tvp, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz