Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bre bank
13.06.2006 13:30

BRE Bank stworzył spółkę BRE Ubezpieczenia

BRE Bank objął 100% kapitału zakładowego w nowoutworzonej spółce BRE Ubezpieczenia o wartości 4 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

BRE Bank objął 100% kapitału zakładowego w nowoutworzonej spółce BRE Ubezpieczenia o wartości 4 mln zł.

Łączna wartość inwestycji banku w projekt ubezpieczeniowy wyniesie 33 mln zł, z czego 15 mln zł będzie tzw. kapitałem zabezpieczającym BRE Ubezpieczenia TU SA i w przyszłości towarzystwa ubezpieczeń na życie, podał bank w komunikacie w poniedziałek wieczorem.

BRE Bank objął udziały po ich cenie emisyjnej za kwotę 4 mln zł i sfinansował transakcję ze środków własnych.

Jak podano w komunikacie, powołanie spółki ubezpieczeniowej ma związek z planowanym rozpoczęciem przez bank działalności na rynku ubezpieczeniowym. W tym celu w najbliższym czasie bank zwróci się do Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych (KNUiFE) z wnioskiem o wydanie zezwolenia na działalność ubezpieczeniową.

„Zarząd banku oczekuje, że spółka z segmentu ubezpieczeń majątkowych - BRE Ubezpieczenia TU SA rozpocznie działalność operacyjną na początku 2007 r., zaś spółka prowadząca działalność w zakresie ubezpieczeń na życie - w drugiej połowie 2007 r., niezwłocznie po uzyskaniu stosownych zezwoleń KNUiFE" - czytamy w komunikacie.

BRE Bank chce wykorzystać potencjał klientów indywidualnych i mikrofirm obsługiwanych przez mBank, MultiBank oraz wybrane spółki Grupy BRE Banku i zaproponować im usługi bancassurance, które są coraz bardziej dochodowe zarówno dla ubezpieczycieli, jak i banków.

Bank spodziewa się, iż próg rentowności całego projektu ubezpieczeniowego zostanie osiągnięty po trzech latach działalności spółek.

Tagi: bre bank, business news, manager
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz