Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

British Airways na minusie. 148 mln funtów strat

0
Podziel się:

Ro temu firmie udało się jeszcze zanotować niewielki zysk. Teraz jest dużo gorzej.

British Airways na minusie. 148 mln funtów strat
(bribriTO/CC/flickr)

_ - British Airways odnotowały w drugim kwartale 2009 roku stratę brutto w wysokości 148 milionów funtów. W tym samym okresie poprzedniego roku zyski firmy wyniosły 37 milionów funtów _ - poinformowała _ BBC _.

Straty operacyjne przewoźnika wyniosły 94 miliony funtów, dla porównania zyski operacyjne za ten sam okres w roku ubiegłym wyniosły 35 milionów funtów.

_ - Warunki handlowe są nadal trudnym wyzwaniem - powiedział szef firmy Willie Walsh. - Natężenie ruchu zmniejszyło się znacząco w stosunku do roku ubiegłego, jednak w ciągu tego kwartału ustabilizowało się i wykazuje pewną poprawę w szczycie miesięcy letnich _.

Przychody firmy spadły w ostatnim kwartale o 12,2 proc. do 1 mld 983 mln funtów. Podczas gdy przychody z ruchu pasażerskiego zmniejszyły się o 12,5 proc., spadek światowego zapotrzebowania na fracht lotniczy zmniejszył przychody firmy o 28,1 proc.

Również inne linie lotnicze jak Air France-KLM i Lufthansa, które w tym tygodniu informowały o spadku przychodów, odczuwają skutki spowolnienia w gospodarce.

British Airways grożą akcje protestacyjne związane z obcinaniem kosztów przez redukcję zatrudnienia. Szef firmy mówił wcześniej, żeoszczędności konieczne są dla przetrwania spółki.W czerwcu poprosił on tysiące pracowników linii, aby przepracowali za darmo nawet miesiąc, aby nie dopuścić do jej upadku.

Kiepskie wyniki British Airways. Zobacz reportaż ITN News (ang.):

Linie od końca marca zmniejszyły zatrudnienie o prawie 1,5 tys. etatów. Zredukowały liczbę nadgodzin, zwiększyły liczbę pracowników tymczasowych i zachęcają pracowników do dobrowolnych odejść.

_ - Nasi technicy i piloci zgodzili się na trwałe zmiany. To znaczący krok naprzód. Rozmowy z innymi związkami trwają. Zmniejszamy nakłady inwestycyjne o 20 proc. w tym roku, z 725 milionów funtów do 580 milionów _ - oświadczył Walsh.

Podczas gdy warunki handlowe są nadal trudne dla większości przewoźników, zaczynają im sprzyjać spadające ceny paliwa. Bristih Airways zapłaci za nie w tym roku od 450 do 500 milionów funtów mniej niż rok wcześniej.

ZOBACZ TAKŻE:

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)