Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Andrzej Zwoliński
|

British Airways tracą, ale mniej niż oczekiwano

0
Podziel się:

Straty brytyjskiego przewoźnika w 2009 roku sięgnęły pół miliarda funtów.

British Airways tracą, ale mniej niż oczekiwano
(spotterjohnsen/CC/Flickr)

British Airways (BA) ogłosił, że w ostatnim kwartale 2009 roku jego straty wyniosły 50 mln funtów. Oznacza to, że straty przewoźnika za cały ubiegły rok sięgnęły blisko pól miliarda funtów.

Mimo strat, ostatni kwartał minionego roku był lepszy niż trzy ostatnie miesiące 2008 roku. Wtedy straty BA wyniosły 122 miliony funtów - donosi BBC.

Analitycy spodziewali się, że straty linii w ostatnim kwartale przekroczą 150 milionów funtów.

Firma tnie koszty i liczy na zyski

Dyrektor naczelny British Airways Willie Walsh zapowiedział cięcie kosztów o 10,5 procenta i szybkie dostosowanie sie firmy do kryzysowych warunków. _ Oczekujemy ograniczenia strat i doprowadzenia firmy do trwałej rentowności _ - czytamy w oświadczeniu.

Liczba podróżujących ustabilizowała co jest bardzo dobrą wiadomością dla firmy. Poza tym dane wskazują, że w styczniu BA osiągnął zysk na poziomie operacyjnym po raz pierwszy w 15 miesięcy.

Firma nadal jednak boryka się z gigantycznym deficytem pracowniczego funduszu emerytalnego, który przekroczył 2,5 miliarda funtów. _ _

BA stoją teraz w obliczu strajku, po ogłoszeniu planów cięć etatów w sądzie trwa proces w którym stroną są związki zawodowe.

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)