Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

British Airways zaciska pasa. Znikną darmowe precelki

0
Podziel się:

Z menu pierwszej klasy usunięto minikanapki, krakersy i czekoladki.

British Airways zaciska pasa. Znikną darmowe precelki
(PhillipC/CC/Flickr)

- _ Od najbliższego poniedziałku linie British Airways nie będą podawać pasażerom posiłków po godzinie 10 rano na trasach, na których lot trwa krócej niż 2,5 godziny _ - donoszą media brytyjskie, powołując się na wewnętrzny okólnik przewoźnika.

Inne rozwiązania podyktowane względami oszczędnościowymi przewidują, iż pasażerowie nie będą częstowani darmową butelkowaną wodą, lecz wodą podawaną w małych pojemniczkach pokrytych folią, gorące ręczniki orzeźwiające będą dostępne tylko dla pasażerów pierwszej klasy, znikną darmowe precelki.

Pełna gama usług nadal będzie dostępna na długich trasach, ale z menu pierwszej klasy usunięto minikanapki podawane jako przystawki, krakersy i czekoladki.

BA wskazują, iż zmiany zostały poprzedzone przez badania rynkowe. Wynika z nich m. in., iż jedna trzecia posiłków serwowanych pasażerom klasy biznes na dalekich trasach jest nietknięta, a pasażerowie na ogół nie wypijają całej butelki wody.

| KRYZYS W BRITISH AIRWAYS |
| --- |
| Linie BA dotkliwie ucierpiały na skutek dekoniunktury w drogim segmencie lotów (pierwszej klasie i biznes) na dalekich trasach. Za ostatni rok obrachunkowy strata przewoźnika wyniosła 401 mln funtów. |

Posunięcia te mają przynieść BA 22 mln funtów oszczędności rocznie i zmniejszyć ilość resztek żywności. Za poprzedni kwartał strata brytyjskiego przewoźnika oceniana jest wstępnie na 100 mln funtów.

Z*obacz jak ma wyglądać nowa, duża kampania marketingowa BA (FoxBusiness, ang.):*

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)