Notowania

Przejdź na
british airways
22.08.2010 10:39

British Airways zmienią zasady rozmieszczenia pasażerów

Pasażer poczuł, że uznano go za potencjalnego pedofila.

Podziel się
Dodaj komentarz
(monstermunch99/CC/Flickr)

Linie lotnicze British Airways zmienią swoje zasady rozmieszczania pasażerów w samolocie po tym, jak jeden z podróżnych poskarżył się, że został przez personel potraktowany jak potencjalny pedofil i wygrał sprawę w sądzie - donosi _ Sunday Telegraph _.

35-letni finansista z Luksemburga Mirko Fischer podał przewoźnika do sądu za dyskryminację z powodów seksualnych, ponieważ stewardessa poleciła mu zmienić miejsce, gdy okazało się, że siedzi obok niepełnoletniego chłopca, który leciał sam. Fischer uznał, że został potraktowany jak potencjalny pedofil. Sąd w Slough przyznał mu odszkodowanie i nakazał BA pokrycie kosztów postępowania.

Linie British Airways potwierdziły _ Sunday Telegraphowi _, że przyjrzą się obowiązującym obecnie praktykom rozsadzania pasażerów i je zmienią. Przewoźnik ma specjalny dział, zajmujący się opracowaniem wytycznych, gdzie komu wolno siedzieć w samolocie.

Teraz niewykluczone jest na przykład stworzenie specjalnej strefy miejsc dla osób niepełnoletnich lecących bez opieki dorosłych - w samolocie znalazłyby się w pobliżu personelu pokładowego.

Dowcipnie sprawę sądową skomentowali brytyjscy blogerzy. - _ Za rządów Partii Pracy Wielka Brytania stała się nieprzyjemnym krajem. Pod pretekstem ochrony dzieci stworzono atmosferę wzajemnej podejrzliwości i kontroli _ - napisał jeden z nich.

Inny zauważył: _ Wiele razy kusiło mnie, by poprosić personel pokładowy o zmianę miejsca, tak żeby siedzieć jak najdalej od niepełnoletnich malkontentów i wrzeszczących bobasów - ale nigdy nie mogłem się przełamać. Wygląda na to, że pożądany efekt osiągnąłbym, gdybym wyraźnie poprosił, by mnie obok nich posadzono, maniakalnie łypiąc przy tym okiem _.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Szef **British** **Airways** nie chce rocznej premii ]( http://manager.money.pl/news/artykul/szef;british;airways;nie;chce;rocznej;premii,163,0,630947.html )
* [ Chaos na Heathrow przez strajk **British** **Airways** ]( http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/chaos;na;heathrow;przez;strajk;british;airways,81,0,624721.html )
Tagi: british airways, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz