Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
broń w usa
18.09.2013 16:18

Broń w USA. Starbucks prosi, by nie przychodzić na kawę z bronią

- Obecność broni w naszych lokalach jest dla wielu klientów niepokojąca - podkreślił szef Starbucksa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(marcopako/CC/Flickr)

Sieć kawiarni Starbucks włączyła się w USA do ożywionej dyskusji na temat dostępu do broni palnej. Szef tej firmy Howard Schultz na blogu uprzejmie poprosił swych klientów, aby nie wchodzili z bronią do lokali Starbucksa, ani nawet do kawiarnianych ogródków.

- _ Obecność broni w naszych lokalach jest dla wielu klientów niepokojąca _ - podkreślił Schultz i dodał, że wyjątek w kwestii broni w kawiarniach Starbucksa czyni dla stróżów prawa.

Starbucks ma w USA ponad 13 tysięcy lokali. W stanach, w których prawo zezwala na otwarte noszenie broni, uzbrojonych klientów tolerowano w kawiarniach tej firmy.

Schultz zastrzegł, że nie zamierza stawiać sprawy na ostrzu noża. Jego stanowisko w sprawie broni w lokalach Starbucksa jest apelem, prośbą, a nie zarządzeniem, które teoretycznie miałby prawo wydać. Nie zamierza nakładać na swoich pracowników obowiązku wypraszania uzbrojonych klientów.

Na stronie internetowej Starbucksa są już pierwsze komentarze do tego apelu. Jedni piszą, że kawy mogą się napić także gdzie indziej, inni chwalą inicjatywę Schultza i wyrażają przekonanie, że Starbucks zyska wielu nowych klientów.

Czytaj więcej w Money.pl
Działająca broń z drukarki 3D. Instrukcja... Pod presją władz USA student usunął ze swojej strony internetowej instrukcję stworzenia działającego pistoletu jedynie przy użyciu standardowej drukarki 3D.
"To dzień wstydu". Odrzucili ustawy Obamy Barack Obama od masakry w Newtown forsował ograniczenie dostępu do broni dla osób niebezpiecznych i chorych.
Uzbrojony personel w szkołach? Oni tak chcą Zamiast ograniczenia dostępu do broni amerykańskie Stowarzyszenie Strzeleckie proponuje coś zupełnie innego.
Tagi: broń w usa, starbucks, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz