Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bronisław Komorowski laureatem Super Wektora

0
Podziel się:

Poza nagrodą dla prezydenta wręczono jeszcze sześć Wektorów 2014.

Bronisław Komorowski laureatem Super Wektora
(Beata Zawrzel / Reporter)

Prezydent Bronisław Komorowski został laureatem Super Wektora 2014 - nagrody Pracodawców RP, przyznawanej za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz za tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości.

Prezydent został nagrodzony za konsekwentne budowanie dialogu społecznego, politycznego oraz gospodarczego, a także za wiarę w kreatywność i uczciwość polskich przedsiębiorców.

Komorowski odbierając statuetkę podziękował pracodawcom za ich _ osobiste osiągnięcia i osiągnięcia całego środowiska w ramach zagospodarowywania Polski wolnej _. _ Nie byłoby wolności bez waszej odwagi _ - mówił prezydent.

Podkreślił, że dla państwa nie ma dobrych perspektyw bez ludzi odważnych, pracowitych, zdolnych do dialogu zarówno z władzami jak i z pracownikami oraz do współpracy w warunkach pokoju, a nie konfliktu. Dzięki temu - zaznaczył - udaje się w Polsce budowanie akceptacji dla środowiska pracodawców.

_ Sądzę, że możemy sobie podziękować wzajemnie za osiągnięcie (...) mam tu na myśli ustawę podatkową, w której chciałbym uznania, że obywatel-przedsiębiorca, obywatel-podatnik musi być w sposób szczególny preferowany przez władze _ - mówił prezydent.

Prezydent organizacji Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Malinowski mówił, że nie bez powodu na miejsce rozdania nagród wybrano budynek uniwersyteckiej biblioteki. _ Rok 2014 pracodawcy RP poświęcili bardzo ważnemu zadaniu - nawiązaniu dobrych relacji do współpracy między nauką i biznesem _ - zaznaczył.

Dodał, że także w tym budynku 14 lat temu prezydent USA George W. Bush powiedział, że jest to miejsce, które przepełnia duch przedsiębiorczości i rozwoju. _ Naprawdę tak mówił (...) Nie wiem, czy amerykańscy prezydenci są szkoleni w zakresie wróżbiarstwa, ale tamte słowa okazały się prorocze, bo proszę spojrzeć, kto teraz znajduje się na tej sali _ - mówił Malinowski.

Poza nagrodą dla prezydenta wręczono jeszcze sześć Wektorów 2014.

Otrzymali je: Józef Dziubasik - współwłaściciel Kotelnica Ośrodek Bania, za przełamanie odwiecznego stereotypu górala-indywidualisty i za wytyczenie nowego kierunku współdziałania lokalnych przedsiębiorców, przynoszącego korzyści im samym i regionowi.

Waldemar Biliński - właściciel Zakładów Włókienniczych Biliński, za zbudowanie jednej z najnowocześniejszych firm włókienniczych w Europie.

Konrad Pokutycki - prezes Zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., za osobisty wkład w rozwój branży producentów AGD, stawiający ją na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej.

Edvinas Katilius - prezes Zarządu Philip Morris Polska Distribution Sp. z o.o., za konsekwentne wzmacnianie roli polskiego przemysłu tytoniowego na arenie międzynarodowej.

Adam Góral - prezes Zarządu Asseco Poland, za konsekwentne budowanie globalnej firmy z polską duszą i za pasję oraz konsekwencję w działalności edukacyjnej i społecznej.

Program TVP Info _ Debata Trójstronna _ za konsekwentne próby powrotu do _ trzech stron _ dialogu.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent pyta premier o górników Związkowcy nie zgadzają się na likwidację czterech kopalń, co zapowiedział w środę rząd.
Ważne spotkanie u prezydenta. Przyjadą... Według kancelarii, podczas spotkania, które odbędzie się w środę o godz. 13 w Pałacu Prezydenckim, omówiony zostanie stan prac nad nową formułą dialogu społecznego w Polsce.
Równo 25 lat temu ostatecznie upadł PRL _ Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej _ - głosił pierwszy artykuł znowelizowanej ustawy zasadniczej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)