Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
brown
15.03.2010 12:48

Brown negocjuje ze związkowcami z British Airways?

Brytyjski premier uważa, że strajk jest godny ubolewania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(spotterjohnsen/CC/Flickr)

Brytyjski premier Gordon Brown uznał planowany przez personel pokładowy linii British Airways strajk za _ nieusprawiedliwiony i godny ubolewania _ - informuje BBC. Jednocześnie media sugerują, że premier rozmawiał ze związkowcami.

Jak podkreśla _ BBC _ interwencja Browna zwiększa presję na największy brytyjski związek zawodowy Unite, aby zgodził się na dalsze rozmowy z British Airways w celu uniknięcia zaplanowanego na nadchodzący weekend strajku.

Według dziennika _ Guardian _ Brown zatelefonował do jednego z przewodniczących Unite, aby porozmawiać o możliwych rozwiązaniach, które pozwoliłyby uniknąć strajku około 12 tys. pracowników personelu pokładowego.

Brown wypowiedział się po weekendowych wysiłkach rządu, by skłonić Unite do powrotu do negocjacji. Wcześniej związkowcy oświadczyli, że kolejny krok należy do BA.

W spór włączył się również minister transportu Andrew Adonis, stwierdzając w niedzielę, że strajk będzie _ całkowicie nieusprawiedliwiony . 0 Odbije się nie tylko na pasażerach, ale zagrozi istnieniu British Airways (...) jednej z dużych firm w tym kraju _ - przekonywał.

Lord Adonis apeluje o powrót do negocjacji. Zobacz repoertaż ITN News (ang.):

British Airways planują ogłosić, które z lotów zostaną odwołane, tak aby pasażerowie w porę mogli ewentualnie zmienić plany. Linie podkreślają jednak, że planują w tych dniach utrzymać 70 proc. połączeń.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: brown, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz