Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bruce
05.10.2009 13:14

Bruce Willis zainwestuje w polską wódkę

Aktor będzie dyrektorem w Belvedere. U nas firma notowana jest pod nazwą Sobieski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(maleika2006/CC/Flickr)

*Aktor i producent filmowy Bruce Willis ma zamiar zainwestować w dystrybutora alkoholi Belvédere, który w Warszawie jest notowany pod nazwą Sobieski. Willis ma również wejść w skład rady dyrektorów firmy. *

_ - Bruce Willis w trakcie wizyty w Paryżu potwierdził zamiar zainwestowania i osobistego zaangażowania w spółce _ - twierdzą przedstawiciele firmy. Willis ma pomóc w rozwoju m.in. marki _ Sobieski _, dziś jest twarzą kampanii reklamowej tego brandu.

Willis ma zamiar zostać akcjonariuszem Belvédere. - _ (Willis) zostanie także członkiem rady dyrektorów i zostanie mianowany na to spotkanie w trakcie najbliższego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy _ - czytamy w komunikacie przedsiębiorstwa.

Na początku września Komitet obligatariuszy Belvédere reprezentujący posiadaczy ponad 60 proc. obligacji, odrzucił plan wyjścia z postępowania ochronnego przygotowany przez spółkę i przedstawiony do akceptacji sądu handlowego w Dijon w ramach postępowania rozpoczętego w lipcu 2008 r.

Przychody ze sprzedaży grupy Belvédere spadły do 426 mln euro w I półroczu 2009 roku wobec 572,5 mln euro w analogicznym okresie ub. roku. W okresie styczeń-czerwiec tego roku największą sprzedaż grupy odnotowano we Francji (39,6 proc. ogółu) oraz w Polsce (38,4 proc.).

Belvédere ocenia, że miała 18,6% udziału w rynku na koniec grudnia 2008 roku (wobec 22,6% na koniec grudnia 2008) wśród wszystkich firm zajmujących się produkcją napojów alkoholowych w Polsce.

Grupa miała 61,2 mln euro straty netto w 2008 roku wobec 0,9 mln euro zysku rok wcześniej.

Tagi: bruce, willis, belvedere, sobieski, wódka, inwestycja, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz