Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Brytyjczycy wprowadzą parytet w firmach?

Zdaniem organizacji biznesowej CBI liczba kobiet na wysokich stanowiskach jest zbyt mała.

Podziel się
Dodaj komentarz
(nyul/iStockphoto)

Powszechną sytuacją jest to, że firmy nie spełniają swoich deklaracji w kwestii liczby kobiet na kierowniczych stołkach. Mimo tego, że tak jest, nie grozi im z tego powodu żadna kara - podkreśla _ BBC, _ które opisuje tezy raportu przygotowywanego przez CBI dla brytyjskiego rządu.

Zdaniem CBI firmy notowane na giełdzie powinny ustalić liczbę stanowisk na najwyższych szczeblach, które piastować będą kobiety. Odsetek kobiet powinien odzwierciedlać rodzaj działalność firmy. Tak więc np. firma, w której zatrudnionych jest dużo pań, powinna mieć więcej kobiet w zarządzie niż przedsiębiorstwo zatrudniające głównie mężczyzn.

CBI podkreśla, że podobne regulacje, które od przyszłego roku mają obowiązywać w Australii już sprawiły, że liczba kobiet w zarządach się zwiększyła. Szefowa CBI Helen Alexander podkreśla, że choć kobiety stanowią połowę populacji nie są odpowiednio reprezentowane w firmach.

Z raportu Cranfield School of Management wynika, że w gronie stu największych firm z londyńskiej giełdy zaledwie 125 z 1076 członków zarządu to kobiety. A to zaledwie 12,5 proc.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t112316.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/parytety;przyjete;35;proc;miejsc;na;listach;dla;kobiet,47,0,728111.html) Parytety przyjęte. 35 proc. miejsc na listach dla kobiet Wwyborach samorządowych na listach wyborczych było ok. 31 proc. kobiet.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t93121.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/telekomunikacyjny;gigant;stawia;na;parytet,218,0,600026.html) Telekomunikacyjny gigant stawia na parytet Deutsche Telekom chce, by kobiety stanowiły przynajmniej 30 proc. top menedżerów.
Tagi: wielka brytania, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz