Notowania

wielka brytania
19.03.2010 15:17

Brytyjscy kolejarze bliżej decyzji o strajku

Związkowcy domagają się zmian w systemie pracy i rozwiązania kwestii płac.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kpmarek/CC/Flickr)

Kolejna grupa brytyjskich kolejarzy opowiedziała się w głosowaniu za strajkiem z powodu sporu o płace i zmiany w systemie pracy - podał związek zawodowy RMT. Zwiększa to prawdopodobieństwo pierwszego od 16 lat ogólnokrajowego strajku na kolei.

Związek nie podał daty możliwego strajku. Poinformował, że za protestem opowiedziało się 54 proc. członków organizacji.

_ - Nikt nie powinien mieć iluzji dotyczących stopnia determinacji członków RMT, by zwyciężyć w naszej walce przeciwko programowi cięć Network Rail _ - powiedział sekretarz generalny związku Bob Crow.

Jak zauważa agencja Reutera, każda akcja strajkowa będzie problemem dla tysięcy pasażerów jak i dla brytyjskiego premiera Gordona Browna. Na półtora miesiąca przed wyborami parlamentarnymi 6 maja szef rządu stoi w obliczu strajku personelu linii lotniczych British Airways, planowanego na najbliższy weekend.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ W Wielkiej Brytanii nie będzie podwyżek płac ]( http://news.money.pl/artykul/w;wielkiej;brytanii;nie;bedzie;podwyzek;plac,58,0,597562.html )
* [ Brytyjskie izby handlowe przewidują wzrost PKB o 1 proc. ]( http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/brytyjskie;izby;handlowe;przewiduja;wzrost;pkb;o;1;proc;,110,0,596590.html )
* [ Londyn wprowadzi VAT na żywność ]( http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/londyn;wprowadzi;vat;na;zywnosc,66,0,596546.html )
Tagi: wielka brytania, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz