Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wielka brytania
14.12.2009 08:22

Brytyjscy sprzątacze lepsi od bankierów

Osoby zatrudnione przy sprzątaniu szpitali generują większy zysk dla społeczeństwa niż bankierzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Velkol/Dreamstime)

*Osoby zatrudnione przy sprzątaniu szpitali generują większy zysk dla społeczeństwa niż bankierzy. Każdy zarobiony przez sprzątaczy funt oznacza bowiem korzyści dla społeczeństwa równe 10 funtom - informuje BBC, przytaczając wyniki badań brytyjskiej fundacji New Ecomomics. *

Według autorów badania obciążeniem dla społeczeństwa są za to bankierzy, w przypadku których każdy zarobiony funt przekłada się na straty równowartości ok. 7 funtów. Korzyści społeczeństwu nie przynoszą także doradcy podatkowi, którzy swoją pracą przyczyniają się do zmniejszenia środków pozostających do dyspozycji rządu.

Z kolei wśród pracowników przynoszących społeczeństwu czysty zysk są opiekunowie do dzieci i osoby zatrudnione przy przetwarzaniu odpadów. W przypadku opiekunów, dzięki którym pracy zawodowej nie muszą przerywać młodzi rodzice, każdy zarobiony funt przekłada się na korzyści wysokości nawet do 9,5 funta. Jeszcze korzystniejsza jest praca przy recyklingu: na każdego funta wydanego na wynagrodzenia dla tych osób przypada zysk dla społeczeństwa wynoszący aż 12 funtów.

Do swoich obliczeń fundacja wykorzystała metodę uwzględniającą po raz pierwszy wpływ danego zajęcia na społeczność lokalną, a także środowisko naturalne. Rzeczniczka fundacji Eilis Lawlor wyjaśnia, że _ wysokość wynagrodzenia nie zawsze odzwierciedla rzeczywistą generowaną wartość _.

Lawlor dodaje, że celem badania nie jest piętnowanie osób dobrze zarabiających ani sugerowanie, że kiepsko wynagradzani powinni dostać podwyżki, ale zwrócenie uwagi na zależność między różnymi formami pracy a wytwarzaną przez nie wartością.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: wielka brytania, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz