Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
motoryzacja
03.04.2009 09:52

Brytyjska motoryzacja w dołku. Niemcy ostro w górę

Trendy w sprzedaży aut na obu rynkach są całkowicie odmienne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Jak donosi _ Times Online _ w marcu sprzedaż nowych samochodów w Wielkiej Brytanii może być o 28 proc. niższe niż przed rokiem. Zdaniem obserwatorów znów pojawią się wezwania, by rząd w Londynie zatwierdził dopłaty za wymianę starych samochodów na nowe.

To właśnie takie dopłaty spowodowały, że w Niemczech pojawił się prawdziwy boom. W marcu sprzedano o 40 proc. aut więcej niż przed rokiem.

Niemcy, którzy zamienią stary samochód na nowy dostają od rzadu 2500 euro. Pojawiły się obawy, że zabraknie pieniędzy na dopłaty, zdecydowano się więc na przedłużenie jego trwania do końca roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Motoryzacja w kryzysie na całym świecie

Branża motoryzacyjna mocno odczuwa pogorszenie koniunktury na świecie. Najgłośniej jest o kłopotach wielkiej trójki z Detroit: Forda, Chryslera i GM. Bankructwo tego ostatniego koncernu jest coraz bardziej prawdopodobne.

Za słabe wyniki posadami płacą szefowie dużych firm. Ostatnio ogłoszono, żestołek straci szef koncernu Peugeot-Citroen. Ze stołkiem pożegnał się też szef General Motors Rick Wagoner.

Informacje o złej kondycji firm z branży moto docierają z całego świata. Głośno jest ozapaści wyników BMW i o złej kondycji Daimlera.Pomoc dla Opla będzie koordynowana przez całą UE.

Nissan poinformował, że zwolni 12 proc. swojej załogi. Redukcję zatrudnienia zapowiedział tez Ford, który zanotował w ubiegłym roku rekordową stratę. Warto jednak przypomnieć, że wprzeciwieństwie do konkurencji,firma nie otrzymała jeszcze pomocy od rządu USA.

Rządy wielu krajów podejmują działania mające na celu wsparcie dużych koncernów. We Włoszech pakiet, z którego ma skorzystać m.in. fiat przygotował rząd Berlusconiego. Spore kontrowersje wywołałfrancuski plan pomocy dla Peugeot-Citroen.

Tagi: motoryzacja, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz