Notowania

asda
28.05.2010 07:01

Brytyjski gigant kupuje duńską sieć hipermarketów

Sieć sklepów Asda przejmuje Netto za 778 milionów funtów. Czeka na decyzję urzędu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Joyfull/Dreamstime)

Wielka sieć brytyjskich hipermarketów Asda kupuje za 778 milionów funtów duńskie Netto.

BBC pisze, że transakcja jest już potwierdzona przez obie strony. Asda czeka teraz tylko na zgodę brytyjskiego biura antymonopolowego. Wszystko ma być zakończone tego lata.

Netto posiada 193 sklepy w Wielkiej Brytanii. Wszystkie hipermarkety zmienią nazwę na Asda w połowie 2011 roku. Sieć aktualnie należy do koncernu Dansk Supermarket i działa w Wielkiej Brytanii od 1990 roku.

- _ Klienci tych sklepów skorzystają z naszych niskich cen, szerszego zakresu produktów wysokiej jakości i dodatkowych usług oferowanych w naszych sklepach _ - mówi BBC prezes Asda Andy Clarke.

Prezes Dansk Supermarket, Erling Jensen przekonuje natomiast, że perspektywy rozwoju w Skandynawii i północnej Europy są na tyle dobre, że firma może skupić się na działalności tylko w tym rejonie świata.

Raport Money.pl

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Moskwa europejską stolicą hipermarketów ]( http://dom.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/moskwa;europejska;stolica;hipermarketow,57,0,529977.html )
* [ Tesco domaga się określenia ceny minimalnej dla alkoholu ]( http://manager.money.pl/news/artykul/tesco;domaga;sie;okreslenia;ceny;minimalnej;dla;alkoholu,172,0,624812.html )
Tagi: asda, netto, kupno, sieć, hipermarkety, sklepy, przejęcie, wielka brytania, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz