Notowania

problemy finansowe lot
07.03.2013 07:52

Budzanowski: LOT musi działać jak tanie linie

Mikołaj Budzanowski zapowiedział redukcję zatrudnienia w spółce. Personel latający musi liczyć się również w wydłużeniem czasu pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof JASTRZEBSKI/East News)

LOT musi zacząć funkcjonować jak tanie linie - mówił w radiowej Jedynce minister skarbu. Mikołaj Budzanowski zapowiedział redukcję zatrudnienia w spółce, między innymi wśród pilotów i stewardess. Personel latający musi liczyć się również w wydłużeniem czasu pracy.

- _ To nie może być tak, że ten czas w przeliczeniu na jeden samolot jest niższy niż w liniach konkurencyjnych. To jest dla mnie oczywiste i takie zadanie postawiłem przed zarządem i przed spółką, że muszą pracować tak, jakby pracowali w tanich liniach lotniczych, bo to jest jedyna szansa na to, żeby odzyskać rentowność spółki _ - tłumaczył minister.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MIKOŁAJA BUDZANOWSKIEGO:

Mikołaj Budzanowski przypomniał, że trwa promocja sprzedaży tanich biletów. Ten zabieg marketingowy ma pomóc odzyskać spółce płynność finansową. Minister podkreślił, że pierwsze dni sprzedaży były bardzo korzystne dla spółki.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier o LOT: W końcu przestanie istnieć? _ Jeśli LOT nie zostanie twardo zrestrukturyzowany, przestanie istnieć i nie będzie tutaj tak jak w poprzednich latach takiej nieustannej kroplówki _.
Jak LOT zagospodaruje 400 mln od państwa? Jan Krzysztof Bielecki uważa, że kluczowe dla PLL LOT jest stworzenie prorozwojowej strategii przewozowej. Jak ona ma wyglądać?
Ile państwo poświęci dla ratowania LOT-u? W tym tygodniu ścisłe kierownictwo rządu może zapoznać się ze scenariuszami dla polskich linii lotniczych.
Tagi: problemy finansowe lot, lot, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz