Notowania

Przejdź na
buffett
08.07.2011 08:58

Buffett rozdaje majątek. Odda niemal wszystko

Znany amerykański inwestor i filantrop Warren Buffett przekazał kolejne 1,5 mld dolarów na rzecz Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sirenmedia/CC/Flickr)

Znany amerykański inwestor i filantrop Warren Buffett przekazał kolejne 1,5 mld dolarów na rzecz Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Już w 2006 roku Buffett zapowiedział, że odda na cele charytatywne większość swojego majątku.

W marcu magazyn _ Forbes _ umieścił Buffetta na trzecim miejscu na liście najbogatszych ludzi na świecie. Jego majątek oceniony był na 50 miliardów dolarów. Dotychczas biznesmen przekazał Gatesom blisko 9,5 miliarda USD.

Gates, współzałożyciel firmy Microsoft Corp., z żoną Melindą stworzył fundację, która pomaga w walce z ubóstwem, chorobami oraz wspiera rozwój edukacji. Zatrudnia ona 927 osób, a w zeszłym roku na działalność charytatywną wydała 2,6 mld dolarów.

Co roku Buffett przekazuje część majątku zarówno fundacji Gatesów, jak też czterem innym, mniejszym instytucjom. Są to Susan Thompson Buffett Foundation, nosząca imię jego pierwszej żony, zmarłej w 2004 roku, oraz fundacje jego dzieci: Howarda, Petera i Susan.

Buffett, który zbił majątek na giełdzie, ale uważa się nie tyle za gracza giełdowego co analityka biznesowego, namawia także innych miliarderów, aby poszli jego śladem i oddali większość majątku na cele charytatywne.

_ - Jeżeli w filantropii udaje ci się wszystko, to znaczy, że próbujesz robić rzeczy, które są zbyt łatwe _ - mówił Buffett w marcu tego roku na konferencji prasowej w indyjskim mieście Bangalur.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t14352.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/newsy/biznes/mark-zuckerberg-oddaje-majatek-dla-biednych-18455) Mark Zuckerberg oddaje majątek. Dla biednych Do akcji zorganizowanej przez Billa Gatesa, ojca Microsoftu, dołączyli inni milionerzy.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/32/127264_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/ranking-najbogatszych-polakow-krol-ten-sam-0-853574.html) Ranking najbogatszych Polaków: Król ten sam Jan Lubomirski-Lanckoroński, Jerzy Malek, Michał Kiciński i Piotr Wiśniewski - to tegoroczni debiutanci wśród 100 najbogatszych Polaków wg rankingu tygodnika Newsweek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t124005.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/zwolinski;bogacze;ciulacze;i;golcy;z;wiejskiej,226,0,840930.html) Zwoliński: Bogacze, ciułacze i golcy z Wiejskiej Wśród posłów wiara w skarpetę przeważa nad zaufaniem do inwestowania.
Tagi: buffett, majątek, filantrop, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz