Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
tłum. Robert Susło
|

Buffett wsparł General Electric

0
Podziel się:

GE otrzyma zastrzyk finansowy wysokości co najmniej 15 mld dolarów.

Buffett wsparł General Electric
(PAP/EPA)
bEILqvkR

General Electric otrzyma zastrzyk finansowy wysokości co najmniej 15 mld dolarów. 12 miliardów dolarów ma pochodzić z publicznej emisji akcji.

Po raz kolejny legendarny amerykański inwestor Warren Buffett został jednym z największych kredytodawców inwestując 3 mld dolarów w GE. Dopiero przed tygodniem należący do Buffetta holding Berkshire Hathaway zainwestował w amerykański bank Goldman Sachs.

GE chce pozyskać co najmniej dwanaście miliardów dolarów (8,5 mld euro) z publicznej emisji nowych akcji. Holding Buffetta nabędzie ponadto akcje uprzywilejowane koncernu za 3 mld dolarów z gwarantowaną dywidendą wysokości dziesięciu procent. Ponadto Buffett zagwarantował sobie opcje na wykup akcji za kolejne trzy miliardy dolarów w ciągu kolejnych pięciu lat.

bEILqvkT

ZOBACZ TAKŻE:

W miniony czwartek GE niespodziewanie ostrzegł o spadku zysków, który jest spowodowany kryzysem finansowym. Działalność bankowa GE ponosi straty z powodu następstw turbulencji na rynku finansowym i poważnie obciąża koncern.

Generał Electric chce zmniejszyć swoją zależność od tego sektora. W bieżącym roku koncern stracił na wartości ponad 30 procent, mimo to zaliczany jest nadal do najdroższych przedsiębiorstw na świecie.

bEILqvkZ

Po zapowiedziach podniesienia kapitału akcje GE zmniejszyły w środę swoje wcześniejsze straty i przez pewien czas były nawet na plusie. Później jednak kurs akcji spadł ponownie z powodu pojawiających się spekulacji o możliwych jeszcze większych problemach koncernu. Znajdujący się pod presją szef koncernu Jeff Immelt powiedział, że koniunkturalne warunki ramowe pozostają _ zmienne _.

W ubiegłą środę Buffett zainwestował w Goldman Sachs pięć miliardów dolarów, także w formie akcji uprzywilejowanych i gwarantowanej dywidendy. Obserwatorzy rynku ocenili to jako sygnał nadziei dla branży finansowej, jednocześnie także jako lukratywny interes dla odnoszącego sukcesy inwestora, który należy do najbogatszych ludzi na świecie.

Podobnie jak GE, osłabione kryzysem finansowym liczne firmy na całym świecie starają się pozyskać świeży kapitał. Pod koniec nadchodzącego tygodnia General Electric przedstawi wyniki za trzeci kwartał.

bEILqvlu
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)