Notowania

wojsko
15.10.2012 16:54

Bumar chce renegocjować kontrakt z Indiami

W styczniu Bumar zawarł kontrakt z indyjską firmą Beml na dostawę 204 sztuk wozów dla armii indyjskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Bumar chce renegocjować kontrakt na dostawę 204 wozów zabezpieczenia technicznego do Indii. Tak poinformował wiceminister skarbu Rafał Baniak.

W styczniu br. Bumar zawarł kontrakt z indyjską firmą Beml na dostawę 204 sztuk takich wozów dla armii indyjskiej. -_ Kontrakt w tej chwili nie jest realizowany z kilku powodów. Chcemy go renegocjować _ - powiedział wiceminister.

Resort podkreślił, że głównym powodem są zawirowania dotyczące partnera hinduskiego - aresztowanie i odwołanie prezesa spółki, a także wątpliwości odnośnie podpisanego aneksu.

Baniak poinformował, że skonsolidowane sprawozdanie finansowe Grupy Bumar za 2011 r. zostało zatwierdzone przez Zgromadzenie Wspólników 10 października.

Z danych resortu wynika, że po II kwartałach 2012 r. spółka ze sprzedaży osiągnęła 3,2 mln zł i wypracowała 30,7 mln zł zysku brutto. Zysk ten został obniżony o wartość podatku odroczonego w wysokości 3,3, mln zł, dając 27,4 mln zł zysku netto.

Za 6 miesięcy br. Bumar uzyskał 958,14 mln zł ze sprzedaży krajowej, co stanowi 37 proc. założonego planu rocznego. Sprzedaż eksportowa Bumaru za 6 miesięcy br. kształtuje się na poziomie 65,29 mln zł, czyli 15,9 proc. planu.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto nadchodzące zmiany dla zbrojeniówki Program dla zbrojeniówki ma być koncepcją niezależną od strategii konsolidacji i wspierania rozwoju polskiego przemysłu obronnego w latach 2007-2012, którą przyjął rząd w sierpniu 2007 roku.
Polski koncern upadnie na własne życzenie? Kontrakt Bumaru na dostawę wozów zabezpieczenia technicznego dla indyjskiej armii stanął pod ogromnym znakiem zapytania - alarmują związkowcy z Solidarności.
Wiceminister zamierza podać się do dymisji Wczoraj wieczorem rzeczniczka prasowa Bumaru Monika Koniecko poinformowała, że Idzik został wybrany na wiceprezesa spółki odpowiedzialnego za obszar sprzedaży i zakupów.
Tagi: wojsko, business news, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz