Notowania

Przejdź na
facebook
18.02.2009 13:36

Bunt w Facebooku. Portal się poddał

Nowe zasady archiwizacji zdjęć i informacji rozsierdziły użytkowników popularnego serwisu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Nowe zasady dotyczące archiwizacji zdjęć i informacji rozsierdziły użytkowników popularnego serwisu.

Jak donosi _ CNN _przedstawiciele portalu poinformowali, że rezygnują z kontrowersyjnych zapisów w regulaminie korzystania z usług i przywracają stare zapisy.

Amerykański serwis podkreśla, że od weekendu dziesiątki tysięcy - spośród 150 mln użytkowników najpopularniejszego portalu społecznościowego - przyłączyły się do buntu, który zapoczątkowali broniącej praw konsumentów strony internetowej The Consumerist.

Co zdenerwowało użytkowników? W nowej wersji regulaminu znalazł się zapis, że nawet po likwidacji konta Facebook zachowuje pełne prawa do archiwizowania i używania zdjęć i informacji umieszczonych przez użytkowników.

ZOBACZ REPORTAŻ CNN O ZMIANACH REGULAMINU FACEBOOKA (ang.):

Szef Facebooka Mark Zuckerberg (na zdjęciu) łagodził sytuację mówiąc, że filozofia firmy polega na tym, że to ludzie _ są właścicielami informacji, które umieszczają i decydują o tym, z kim je dzielą _. Ale to nie wystarczyło. I pod wpływem protestów firma wykreśliła zapisy.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Facebook zmienia regulamin ]( http://manager.money.pl/news/artykul/facebook;zmienia;regulamin,21,0,427797.html )
* [ Firmy polują na klientów na Facebooku ]( http://manager.money.pl/news/artykul/firmy;poluja;na;klientow;na;facebooku,89,0,355417.html )
* [ Jak zarobić na Facebooku? ]( http://manager.money.pl/styl/media/artykul/jak;zarobic;na;facebooku,151,0,354711.html )
Tagi: facebook, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, e-biznes
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz