Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
swiss air
16.01.2007 14:10

Były dyrektor LOT zamieszany w bankructwo Swissairu

W Szwajcarii rozpoczął się proces byłych szefów i członków Rady Nadzorczej linii Swissair. Wśród oskarżonych o doprowadzenie firmy do bankructwa jest były dyrektor LOT Jan Litwiński.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W Szwajcarii rozpoczął się proces byłych szefów i członków Rady Nadzorczej linii Swissair. Wśród oskarżonych o doprowadzenie firmy do bankructwa jest były dyrektor LOT Jan Litwiński. *
Oskarżonym w największym procesie gospodarczym w historii Szwajcarii zarzuca się nieodpowiednie kierowanie fimą, która upadła w 2001 roku, i doprowadzenie do strat sięgających równowartości prawie 7 miliardów złotych.

Złe decyzje to, według prokuratorów, wykupienie przez Swissair większości udziałów belgijskich linii lotniczych "Sabena", a także 37 procent udziałów Polskich Linii Lotniczych LOT. Oskarżony w sprawie były szef LOT Jan Litwiński współdziałał z szefami Swissair w latach 1999-2001. Otrzymywał wówczas miesięczne wynagrodzenie w wysokości 15 tysięcy franków szwajcarskich.

Zeznający przed sądem jako pierwszy szef Rady Nadzorczej szwajcarskich linii Gerhardt Fischer powiedział, że czuje się niewinny. Następnie, przez ponad dwie godziny nie odpowiedział na żadne pytanie sądu. Proces Swissair, który będzie trwał do 9 marca, śledzi ponad stu dziennikarzy.

Tagi: swiss air, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz