Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
były premier
05.03.2013 08:30

Były premier Włoch został ambasadorem czarnej trufli z Nursji

- Jestem zaszczycony - powiedział Massimo D'Alema zapewniając, że będzie starał się o uznanie tego gatunku cennego grzyba na arenie międzynarodowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fabio Frustaci/EIDON/ Reporter)

Były lewicowy premier Włoch Massimo D'Alema (na zdj.) został ambasadorem słynnej czarnej trufli z Nursji w regionie Umbria. Będzie reprezentował ten przysmak w instytucjach we Włoszech i na świecie zabiegając o jego wpisanie na listę dóbr dziedzictwa ludzkości UNESCO.

Honorowy tytuł ambasadora prominentny polityk włoskiej lewicy, który zrezygnował ze startu w niedawnych wyborach parlamentarnych, przyjął podczas 50. edycji targów czarnej trufli w Nursji.

- _ Jestem zaszczycony _ - powiedział były szef rządu zapewniając, że będzie starał się o uznanie tego gatunku cennego grzyba na arenie międzynarodowej.

- _ Trufla, nadzwyczajny produkt natury, symbol kultury, tradycji, poszukiwań i włoskiej gastronomii reprezentuje jakość i doskonałość naszego kraju _ - oświadczył Massimo D'Alema. Podkreślił, że należy chronić tę włoską znakomitość i uczynić z niej źródło _ bogactwa oraz rozwoju _.

Bardzo ceniona wśród smakoszy czarna trufla z Nursji, dodawana do wielu potraw w Umbrii, kosztuje w zależności od wielkości i gatunku od 70 do 150 euro za kilogram.

Czytaj więcej w Money.pl
Masowo podrabiali trufle. Bo inni się nie znają Bezwartościowe grzyby poddawano obróbce syntetycznymi aromatami oraz olejkami i sprzedawano jako trufle do restauracji w kraju i za granicę.
Rekordowa trufla dla Baracka Obamy Wielka biała trufla, ważąca 1,012 kg, została znaleziona we włoskim regionie Marche. Teraz trafi w ręce prezydenta USA.
Sprzedał grzyb za blisko tysiąc euro. Rekord Cenny grzyb ważył ponad kilogram.
Tagi: były premier, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz