Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Były szef AIG: Cały zarząd firmy do wymiany

0
Podziel się:

Maurice Greenberg krytykuje rządowy plan pomocy i nowe władze koncernu.

Były szef AIG: Cały zarząd firmy do wymiany
(PAP/EPA)

Były szef AIG Maurice Greenberg - który do momentu rezygnacji w 2005 roku przez 38 lat kierował firmą - zeznawał w czwartek przed komisją Izby Reprezentantów.

_ Wall Street Journal _ przypomina, że Greenberg skrytykował rządowy plan pomocy dla firmy. Jego zdnaim poniósł on porażkę i lepiej byłoby, gdyby firma złożyła wniosek o objęcie zapisami tzw. Chapter 11, który pozwala na restrukturyzację firmy pod nadzorem sądu i jej wierzycieli.

Greenberg uważa, że obecny zarząd AIG powinien zostać wymieniony. _ To nie biznesowy model AIG poniósł porażkę. Ponieśli ją ci, którzy nią zarządzali _ - mówi Greenberg. Greenberg uważa, że rząd USA powinien zredukować swoje udziały w AIG z 80 do 15 procent.

Rzeczniczka AIG skomentowała słowa Greenberga: _ To smutne, że pan Greenberg znów krytykuje osoby, które ciężko pracują, by naprawić błędy i problemy, które po nim pozostały _.

Nie widać końca kłopotów. Wielkie straty AIG

Kłopoty AIG stały się już symbolem kryzysu finansowego.Strata za IV kwartał 2008 roku sięgnęła rekordowych 61,7 mld dolarów.. Jesienią złość opinii publicznej w USA wywołały doniesienia o firmowej wycieczce do spa w Kalifornii. Pod pręgierzem oczekiwańbyli szefowie firmy musieli oddać wielomilionowe odprawy.

Zmuszona do wyprzedaży części aktywów - właściciela ma zmienić m.in. AIG Bank Polska, który w przeciwieństwie do macierzystej firmy ostatnio opublikował bardzo dobre wyniki finansowe- firma wciąż nie może stanąć na nogi. I to pomimo tego, że dostała od rządu USA 150 mld dolarów pomocy.

Ostatnio operacje AIGznalazły się pod lupą brytyjskiego nadzoru finansowego.Podobne do brytyjskiego śledztwo trwa też w USA. M.in. z powodu kłopotów finansowych amerykański gigant już zapowiedział, że nie będzie przedłużać umowy sponsorskiej z drużyną Manchesteru United.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)