Notowania

bp
21.06.2011 06:03

Były szef BP wraca. Zebrał ponad miliard

Tony Hayward i finansista Nat Rothschild mają 1,35 mld funtów w nowym funduszu inwestycyjnym działającym w sektorze naftowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(World Economic Forum/CC/Flickr)

Fundusz Vallares zamierza kupić aktywa w złożach ropy i gazu w krajach rozwijających się za kwotę ok 3 do 9 mld funtów. Jeżeli to się nie uda, inwestorzy odzyskają powierzone funduszowi środki - donosi _ BBC. _

Popyt wśród inwestorów okazał się większy niż oczekiwany miliard funtów. To skłoniło założycieli funduszu do szybszego zamknięcia oferty. 1 mld funtów, co skłoniło twórców do zamknięcia emisji akcji na początku.

Nowy fundusz oznacza powrót Haywarda do świata wielkiego biznesu w niecały rok po tym jak stracił fotel szefa koncernu BP po katastrofie w Zatoce Meksykańskiej.

Brytyjski fundusz zamierza szukać okazji do inwestycji m.in. w: Rosji, Ameryce Łacińskiej, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Nie zamierza działać w USA, gdzie były szef BP jest osobą mocno krytykowaną.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t79379.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bp;grozi;miliarderom;sprzedadza;udzialy,243,0,846323.html) BP grozi miliarderom. Sprzedadzą udziały Koncern BP zasygnalizował, że rozpoczyna przygotowania do sprzedaży Rosnieftowi części udziałów w spółce TNK-BP, by uratować współpracę z rosyjskim gigantem na Morzu Arktycznym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t98479.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/bp;rezygnuje;ze;wspolpracy;z;rosnieftem,86,0,831062.html) BP rezygnuje ze współpracy z Rosnieftem Termin planowanej wymiany akcji między BP i Rosnieftem wartości po 8 mld USD upłynął w nocy i nie będzie przedłużony.
Tagi: bp, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz