Notowania

Przejdź na
carlsberg
12.11.2015 10:36

Carlsberg traci miliony i zwalnia pracowników

W III kwartale br. Carlsberg zanotował stratę w wysokości 650 mln dolarów. Dodatkowo w pierwszych dziewięciu miesiącach 2015 r. duński producent sprzedał na całym świecie o 4 proc. mniej piwa niż w analogicznym okresie 2014 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Carlsberg Group)

Duńska firma piwowarska Carlsberg zwolni 2 tys. pracowników biurowych w ramach poszukiwania oszczędności po słabym trzecim kwartale - poinformowały władze przedsiębiorstwa.

W III kwartale br. Carlsberg zanotował stratę w wysokości 650 mln dolarów. Dodatkowo w pierwszych dziewięciu miesiącach 2015 r. duński producent sprzedał na całym świecie o 4 proc. mniej piwa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Zapowiedź zwolnienia 2 tys. pracowników biurowych (w tym także osób zajmujących stanowiska menedżerskie) została odebrana przez inwestorów jako sygnał, że Duńczycy będą w najbliższym czasie racjonalizować zatrudnienie i ograniczać wydatki. W efekcie akcje Carlsberga na europejskich parkietach wzrosły o około 7 proc.

W oficjalnym komunikacie Carlsberg poinformował, że za słabsze wyniki firmy odpowiedzialne są trudności, z jakimi boryka się ona na dwóch kluczowych dla niej rynkach - rosyjskim i chińskim.

Na sprzedaży piw Carlsberga w Rosji negatywnie odbił się pogłębiający się w tym kraju kryzys gospodarczy i związane z nim ograniczanie wydatków przez konsumentów. Na początku 2015 r. duński koncern podjął decyzję o zamknięciu swoich browarów w Czelabińsku i Krasnojarsku, przez co jego zdolności produkcyjne w Rosji zmniejszyły się o 15 proc. Także w Chinach wyniki sprzedaży Carlsberga dalekie są od zadowalających.

*Zobacz także: Co pije Polak? Coraz więcej whiskey i cydru *

Tagi: carlsberg, business news, strategie firm, manager, strategie, zarządzanie, z rynku, najważniejsze, czołówki, marketing i zarządzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz