Notowania

carrefour
31.08.2012 06:58

Carrefour zniknie z Polski? Nic z tych rzeczy

Analitycy spekulowali, że spółka może potrzebować 3 mld euro, by ożywić sprzedaż w europejskich hipermarketach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/CAROLINE BLUMBERG)

Grupa Carrefour, do której należą m.in. hipermarkety, sklepy dyskontowe i osiedlowe, nie wycofuje się z Polski - poinformowała Maria Cieślikowska z Carrefour Polska. Grupa dementuje doniesienia, że po wycofaniu się z Grecji może opuścić też nasz kraj.

- _ Polska - gdzie nasza Grupa ma bardzo silną pozycję - będzie jednym z krajów, w których Grupa zamierza intensyfikować swoją obecność w różnych formatach _ - zapowiedział Georges Plassat, prezes Grupy Carrefour.

Komentarz prezesa Georgesa Plassata ucina pojawiąjące się w ciągu ostatnich kilkunastu dni spekulacje dotyczące możliwości opuszczenia przez sieć Carrefour kilku rynków, w tym Polski.

Analitycy spekulowali, że spółka może potrzebować 3 mld euro, by ożywić sprzedaż w europejskich hipermarketach i, aby uwolnić gotówkę, wycofa się z krajów o mniejszym znaczeniu strategicznym, takich jak Turcja, Indonezja czy Polska.

Jak już pisał serwis www.portalspozywczy.pl, w ciągu najbliższych dwóch lat sieć Carrefour chce w Polsce nie tylko remontować duże sklepy i otwierać małe, placówki osiedlowe, ma w planach także uruchomienie dwóch nowych hipermarketów.

- _ Priorytetem, dla nas jest oczywiście rozwój sieci franczyzowej. W roku 2012 chcemy otworzyć ponad 200 sklepów osiedlowych. W kolejnych latach chcemy utrzymać, tempo otwarć ponad 200 sklepów. Ale w najbliższych latach nie będziemy otwierać tylko małych sklepów. Przewidujemy także otwarcie dwóch hipermarketów. Pierwszy może ruszyć pod koniec 2013 r., zaś drugi w roku 2014. W tej chwili mogę przekazać, że jednym z tych obiektów będzie hipermarket w Poznaniu, w dzielnicy Rataje, a drugi w Gdyni _ - mówi prezes Carrefour Polska.

Szef Carrefoura w Polsce zadeklarował, że analizuje możliwości przejęć operatorów na polskim rynku. - _ Obserwujemy wszelkie tego typu możliwości, pojawiające się na rynku w Polsce, ale przed pojęciem ostatecznych decyzji, Grupa Carrefour poddaje takie oferty solidnym analizom _ - tłumaczy Jean Anthoine.

Łącznie pod szyldem Carrefour działa obecnie w Polsce ponad 500 placówek: hiper- i supermarkety, przymarketowe stacje paliw, ponad 40 centrów handlowych oraz ponad 200 sklepów franczyzowych Carrefour Express w dwóch formatach: mini-market i convenience.

Carrefour to największa sieć handlowa w Europie i druga co do wielkości na świecie. Ma ok. 9,7 tys. sklepów, w ponad 30 krajach Europy, Azji i Ameryki Południowej. Zatrudnia ok. 471 tysięcy pracowników.

Kilka dni temu polskie media - powołując się na agencję Reutera - podały, że Carrefour po tym, jak wycofał się z Grecji, może opuścić też inne kraje o mniejszym dla niego znaczeniu, jak Turcja, Indonezja i Polska.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/m90501.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/psychologia_biznesu/artykul/marki;wlasne;to;nie;tylko;carrefour;tesco;i;biedronka,145,0,1094801.html) Marki własne to nie tylko Carrefour, Tesco i Biedronka Sieć sklepów Piotr i Paweł wypuści na rynek 200 produktów ze swoim logo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/m132072.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/uokik;sad;apelacyjny;potwierdzil;kare;nalozona;na;carrefour,147,0,1087891.html) Jednak muszą zapłacić pół miliona kary Nie sprzedali w terminie dwóch sklepów - za to UOKiK nałożył na nich karę, którą podtrzymał sąd.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/m84585.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mcdonalds;i;carrefour;sprzedaja;przeterminowane;mieso,167,0,1047207.html) McDonald's i Carrefour w opałach. Przez mięso Chińska telewizja państwowa CCTV oskarża ich o sprzedawanie mięsa z kurcząt po terminie spożycia.
Tagi: carrefour, business news, strategie firm, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, strategie, czołówki, case study
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz