Notowania

bilety
25.11.2009 08:09

Ceny biletów lotniczych pójdą w górę

Urząd Lotnictwa Cywilnego szykuje spore podwyżki opłat dla linii lotniczych i lotnisk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Terry Wha/CC BY 2.0/Flickr)

Urząd Lotnictwa Cywilnego szykuje gigantyczne podwyżki opłat dla linii lotniczych i lotnisk. Oznaczają one nawet 10-procentowe podwyżki cen biletów.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ pisze, że ULC z powodu coraz mniejszych funduszy z budżetu chce ściągać większe pieniądze od przewoźników. Urząd chce między innymi zwiększyć opłaty za każdego odlatującego pasażera i każdy odprawiony kilogram bagażu. Koszt sprawowania nadzoru nad prowadzeniem działalności lotniczej ma wzrosnąć z obecnych 15 tysięcy do 2 milionów - wynika z zestawienia opublikowanego przez dziennik.

Przeciwko nowym stawkom protestują przewoźnicy. Już teraz latanie z Polski jest drogie. Z tego powodu z Warszawy wycofały się EasyJet i Ryanair. Urząd broni się, że ma coraz mniejszy budżet i coraz więcej obowiązków. Dodaje, że proponowane stawki to maksymalne taryfy, a ich ostateczna wysokość będzie kształtowana elastycznie.

Nową tabelą opłat za licencje i zezwolenia na początku grudnia zajmie się sejmowa komisja infrastruktury.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Podcięte skrzydła Ryanaira ]( http://manager.money.pl/news/artykul/podciete;skrzydla;ryanaira,194,0,358338.html )
* [ Ryanair jest wściekły: Opłaty zniechęcą do latania ]( http://news.money.pl/artykul/ryanair;jest;wsciekly;oplaty;zniecheca;do;latania,115,0,357491.html )
* [ Ryanair chce być tani, więc podnosi ceny ]( http://news.money.pl/artykul/ryanair;chce;byc;tani;wiec;podnosi;ceny,59,0,340283.html )
Tagi: bilety, lotnicze, ceny, w, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz