Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
facebook
27.12.2011 10:46

Cenzura Facebooka w Wietnamie. Zuckerberg interweniuje

Mark Zuckerberg Wigilię spędził nad atrakcyjną dla turystów zatoką Ha Long, a na Boże Narodzenie udał się do ekologicznego domku wypoczynkowego w górskiej miejscowości Sapa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Guillaume PaumierCC-by-3.0./wikimedia)

Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg odwiedził kraj, którego władze blokują swoim obywatelom dostęp do jego portalu społecznościowego. Na święta Amerykanin wybrał się do Wietnamu.

Agencja Associated Press pisze, powołując się na przedstawicieli lokalnych władz, że 27-letni Zuckerberg przybył do Wietnamu 22 grudnia. Wigilię spędził nad atrakcyjną dla turystów zatoką Ha Long, a na Boże Narodzenie udał się do ekologicznego domku wypoczynkowego w górskiej miejscowości Sapa, gdzie m.in. przejechał się wierzchem na bawole.

Agresywna cenzura wietnamska usiłuje blokować dostęp do Facebooka i wielu innych portali internetowych, ale - jak podkreśla AP - młodzi Wietnamczycy bez trudu omijają wszelkie ograniczenia w dostępie do internetu.

Czytaj więcej na temat Facebooka w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/190/t140478.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/dostali;65;mln;chca;500;wojna;o;facebooka,23,0,841495.html) Dostali 65 mln, chcą 500. Wojna o Facebooka _ - Zuckerberg ukradł nasz pomysł - _twierdzą Cameron i Tyler Winklevoss, którzy twórcę najpopularniejszego serwisu społecznościowego świata znają ze studiów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t116410.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/facebook;bedzie;lepiej;chronil;dane;europejskich;uzytkownikow,255,0,995071.html) Facebook się ugiął. Wszystko dzięki Irlandii Portal ma m.in. szybciej kasować informacje usunięte wcześniej przez internautów.
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/117/t198773.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/pamietasz;jeszcze;facebook;timeline;niedlugo;debiut,119,0,986231.html) Pamiętasz jeszcze Facebook Timeline? Niedługo debiut Zuckerberg uporał się z konkurencją i problemami z prawem. Nowy wygląd profilu lada dzień pojawi się w pierwszych państwach.
Tagi: facebook, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz