Notowania

chiny
09.09.2009 12:21

Chińczycy mają chrapkę na Volvo. Czekają na ruch Forda

Geely Automotives planuje złożenie oferty na zakup szwedzkiej marki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marcin Wichary/CC/Flickr)

Geely Automotives planuje złożenia oferty na zakup szwedzkiej marki.

Jak donosi BBC, Geely będzie starało się o zakup Volvo wspólnie z inwestorem wspieranym przez chiński rząd. Decyzja w sprawie sprzedaży ma zostać podjęta przez Forda jeszcze w tym miesiącu.

Brytyjski serwis podkreśla, że ewentualny zakup byłby wielkim skokiem dla Geely, bo firma nie należy do grona najpotężniejszych producentów aut w Chinach. Najbardziej znana jest z tego, że razem z Manganeze Bronze weszła w skład joint venture, które wyprodukuje 8 tys. taksówek dla Londynu.

Do tej pory Geely była znana z produkcji tanich aut. Ale to się zmienia i firma wchodzi w segment luksusowych aut.

Zobacz jak wygląda Geely GE - chińska podróbka Rolls Royce'a?

Ewentualne powodzenie przejęcia Volvo, byłoby kolejnym posunięciem - po przejęciu: marki GM Hummer przez Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery, aktywów MG Rover przez Nanjing Automobile i luksusowej marki Koenigsegg przez Shanghai Automotives - które wzmocniłoby pozycję Chin w branży motoryzacyjnej.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ GM ma umowę w Chinach. Na 293 mln dolarów ]( http://manager.money.pl/gospodarka/rozmowyogospodarce/artykul/gm;ma;umowe;w;chinach;na;293;mln;dolarow,83,0,525395.html )
* [ Zbankrutowany gigant szturmem zdobywa rynek ]( http://manager.money.pl/news/artykul/zbankrutowany;gigant;szturmem;zdobywa;rynek,230,0,486886.html )
Tagi: chiny, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz