Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
apple
12.08.2011 07:44

Chińczycy podrabiają sklepy Apple

W mieście Kunming w prowincji Yunnan na południowym zachodzie Chin władze zidentyfikowały 22 fałszywe sklepy firmy Apple.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ivan Walsh/CC/Flickr)

W mieście Kunming w prowincji Yunnan na południowym zachodzie Chin władze zidentyfikowały 22 fałszywe sklepy firmy Apple - poinformowały oficjalne media. W lipcu odkryto tam pięć sklepów podszywających się pod sieć Apple Inc.

Sklepom nakazano natychmiastowe zaprzestanie używania logo Apple, po tym jak chińskie ramię firmy - Apple China - oskarżyło te punktu sprzedaży o nieuczciwą konkurencję i nielegalne wykorzystywanie zarejestrowanego znaku firmowego.

iPad nie zastąpi papierowej gazety.Zobacz najlepsze spoty w Money.pl
Pod koniec lipca w Kunming dokonano inspekcji 300 sklepów, po zamieszczonej na prywatnym blogu informacji o fałszywym sklepie posługującym się logo i charakterystycznym, wystrojem lokali Apple.

Władze poinformowały następnie, że zidentyfikowały pięć fałszywych punktów sprzedaży Apple. Zamknięto dwa z nich.

W Chinach znajdują się cztery oficjalne salony Apple - po dwa w Pekinie i Szanghaju. Sklepów w Kunmingu nie ma na liście autoryzowanych punktów sprzedaży towarów tej firmy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t153315.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/chinskie;wladze;zamykaja;falszywe;salony;firmy;apple,210,0,880594.html) Chińczycy podrabiali znane salony firmowe Chińskie władze zarządziły zamknięcie dwóch z pięciu fałszywych salonów firmy Apple.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t46168.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/chinczycy;podrobili;ikee;cala,203,0,886219.html) Chińczycy podrobili Ikeę. Całą! Chińczycy skopiowali od Szwedów nie tylko cały wystrój wnętrza, ale nawet kafeterię i restaurację. Różni się tylko tym, że zamiast skandynawskich dań serwuje potrawy chińskie.
Tagi: apple, chiny, podróbki, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz