Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chińczycy podrobili Ikeę. Całą!

0
Podziel się:

Chińczycy skopiowali od Szwedów nie tylko cały wystrój wnętrza, ale nawet kafeterię i restaurację. Różni się tylko tym, że zamiast skandynawskich dań serwuje potrawy chińskie.

Chińczycy podrobili Ikeę. Całą!
(PAP/DPA)
bEUmKmgR

W Chinach otwarto sklep meblowy, który jest wierną kopią znanych szwedzkich sklepów. Skopiowano nawet kafeterię i restaurację, jedynie z taką różnicą, że zamiast szwedzkich dań zamówić można tylko potrawy chińskie.

Obecnie Ikea prowadzi w Państwie Środka dziewięć sklepów meblowych w pięciu miastach. To największy rynek zbytu dla szwedzkiej firmy - sprzedaje tam aż 18 procent swoich towarów.

Poza podjęciem kroków prawnych, Ikea przed kopiowaniem sklepów zamierza się bronić przyspieszając ekspansję. Zdaniem Szwedów, otwieranie w kolejnych miastach swoich sklepów i oferowanie oryginalnych produktów coraz szerszej grupie klientów, powinno zapobiec ekspansji podróbek.

bEUmKmgT

[ Więcej o cenach w Ikei

]( http://manager.money.pl/news/artykul/polska;ikea;najtansza;na;swiecie,228,0,795620.html )Zobacz, gdzie na świecie w Ikea kupuje się najtaniej
Ikea została założona przez Ingvara Kamprada w 1943 roku. Dziś firma zatrudnia 127 tysięcy osób w 41 krajach, a jej roczne obroty sięgają 23,5 miliardów euro. Co istotne, wszystkie sklepy firmy prowadzone są na zasadzie franczyzy.

Marka marketingowo od początku mocno utożsamia się z krajem swojego pochodzenia, Szwecją. Nieprzypadkowe są kolory loga Ikea - żółty i niebieski to barwy szwedzkiej flagi.

bEUmKmgZ

Ikea to przede wszystkim producent mebli przygotowanych do własnoręcznego złożenia. Największym producentem tych mebli jest Polska, dostarcza je od 1961 roku.

Oprócz elementów wyposażenia domu, pod marką Ikea produkowane są również produkty spożywcze oraz prowadzona jest restauracja - jedno i drugie dostępne tylko na terenie sklepów firmy.

Jak działają chińskie firmy? Dowiedz się więcej z Money.pl
Chińczycy podrabiali znane salony firmowe Chińskie władze zarządziły zamknięcie dwóch z pięciu fałszywych salonów firmy Apple.
Producent Apple'a zamieni ludzi na roboty W ciągu trzech lat tajwański gigant chce zastąpić część swoich robotników milionem robotów. Ma to dać oszczędności związane z rosnącymi kosztami pracy w Chinach.
Uwaga na chińskie spółki w Europie Producent wyrobów skórzanych Powerland AG zgłosił krajowym organom znacznie niższe obroty niż te, o których pisze w prospekcie emisyjnym.
bEUmKmhu
business news
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)