Notowania

saab
28.10.2011 10:56

Chińczycy przejmują Saaba. Uratują markę?

Zagrożonego bankructwem producenta samochodów Saab przejmują dwa chińskie przedsiębiorstwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(nahtanoj/CC/Flickr)

Zagrożonego bankructwem producenta samochodów Saab przejmują dwa chińskie przedsiębiorstwa - Youngman i Pang Da. Zarządca komisaryczny Saaba potwierdził to w piśmie do sądu w szwedzkim Vaenersborgu.

Ponieważ znaleźli się chińscy inwestorzy, zarządca wycofał swój wniosek o przerwanie programu naprawczego Saaba. Nastąpiło to w ostatniej chwili - sąd miał rozpatrzeć ten wniosek w piątek po południu. Wstrzymanie programu naprawczego nieuchronnie prowadziłoby do bankructwa Saaba.

Zarządca komisaryczny poinformował o porozumieniu (memorandum of understanding), zgodnie z którym chińskie firmy wykupią wszystkie akcje Saaba oraz zapewnią finansowanie jego reorganizacji.

Według nieoficjalnych informacji szwedzkich mediów, Chińczycy zapłacą za Saaba 100 milionów euro holenderskiej spółce Swan (Swedish Automobile N.L.).

Z powodu zadłużenia i braku pieniędzy produkcja w głównych zakładach Saaba w Trollhaettan stoi od kwietnia. Saab nie ma środków na wypłatę poborów za październik.

Firma Youngman jest producentem samochodów, a Pang Da jest dużym przedsiębiorstwem handlowym.

Czytaj więcej o kłopotach Saaba
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t156354.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/saab;zbankrutuje;bedzie;wniosek,31,0,908063.html) Związkowcy chcą bankructwa motolegendy Dziś nie płacą pracownikom i czekają na ratunek z Chin. Czy to koniec pięknej, 74-letniej historii?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t75196.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/saab;broni;sie;przed;bankructwem,246,0,861174.html) Saab broni się przed bankructwem Szwedzki producent samochodów chce sprzedać zakład w miejscowości Trollhättan i pozyskać 300 mln koron.
Tagi: saab, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz