Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lenovo
31.08.2012 10:45

Chiński koncern przenosi produkcję do Japonii

Przeniesienie produkcji do Japonii podyktowane jest wzrostem sprzedaży komputerów Lenovo na tym rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Robert Scoble/CC/Flickr)

Lenovo, największy chiński producent komputerów osobistych, przenosi dział produkcji laptopów przeznaczonych na rynek japoński do Yonezawy w Japonii - podały chińskie media. Dodano, że produkcja rozpocznie się w końcu tego roku.

Jak podała gazeta Beijing Chenbao, przeniesienie produkcji do Japonii podyktowane jest wzrostem sprzedaży komputerów Lenovo na tym rynku. Od kwietnia do czerwca bieżącego roku sprzedaż wzrosła o 271 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Dzięki nowej montowni w Yonezawa czas dostaw do końcowego odbiorcy skróci się z 10 do 5 dni. Wielkość produkcji szacowana jest na 2,1 mln komputerów.

Japonia jest drugim największym odbiorcą produktów Lenovo. W roku ubiegłym udział rynku japońskiego w całkowitej sprzedaży chińskiego koncernu wyniósł 25,4 proc. Przeniesienie produkcji do Japonii ma nie tylko znaczenie logistyczne. Nalepka _ Made in Japan _ w oczach wymagającego, japońskiego konsumenta podnosi zaufanie do produktu.

Lenovo w lipcu tego roku połączyło się z dużym producentem japońskim NEC i pod spółką Lenovo NEC Holdings pod koniec roku zamierza rozpocząć produkcję laptopów.

_ - Niedawno założyliśmy największą w Japonii firmę produkującą komputery osobiste. Wprawdzie na rynku japońskim w tej dziedzinie panuje zastój, ale produkty Lenovo są coraz lepiej sprzedawane. W ciągu trzech najbliższych lat stawiamy sobie cel opanowania 30 proc. japońskiego rynku komputerów osobistych _ - powiedział prezes spółki Lenovo NEC Holdings Roderick Lappin w rozmowie z gazetą.

Lenovo to drugi - po amerykańskim Dellu - producent komputerów osobistych na świecie. Ma 14,9 proc. udziały w globalnym rynku. Fachowcy oceniają, że jeszcze w tym roku firma wyprzedzi Della. Chiński producent rozwinął się w wyniku zakupu działu produkcji laptopów amerykańskiej firmy IBM. Na liście najlepiej rozpoznawalnych marek świata jest na 131. miejscu, czyli najwyżej wśród chińskich firm.

Czytaj więcej o Chinach i Japonii
Chiny zmieniają strategię. Teraz stawiają na... Chcą produkować tysiące autobusów elektrycznych rocznie i zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza w miastach.
Ostry konflikt w Azji. Chiny zareagowały Sporne wyspy znajdują się w pobliżu bogatych łowisk i znacznych złóż ropy naftowej oraz gazu.
Japonia uwięziła Chińczyków. Ostry zatarg Sporne wyspy są administrowane przez Japonię, ale prawa do nich roszczą sobie nie tylko Chiny, ale też Tajwan.
Tagi: lenovo, chiny, produkcja, japonia, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz