Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
13.01.2014 06:10

Chiński milioner chce kupić New York Times

Dorobił się milionów na wywożeniu odpadów i gruzu z rozbiórek budynków w Chinach. Teraz chce wejść w branżę medialną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PB/WIkipedia)

Klown czy wyrachowany strateg? Kontrowersyjny chiński multimilioner nie przestaje szokować. Chen Guangbiao, który do USA udał się z zamiarem kupienia New York Times'a, nie zraża się tym, że dziennik nie jest na sprzedaż.

Chen Guangbiao to jeden z najbogatszych ludzi w Chinach. W Państwie Środka oddawał ludziom pieniądze za rozbite na fali protestów samochody japońskich marek. Władze Pekinu prowokował zaś sprzedając w chińskiej stolicy świeże powietrze w puszkach.

Kilka dni temu udał się do USA z zamiarem kupna New Jork Tiimes'a. Po tym jak właściciele tytułu zapewnili, że nie jest ona na sprzedaż, niezrażony Chen zapowiedział, że kupi Wall Street Journal. Zrobił to jednak we właściwy sobie szokujący sposób.

Chińczyk powiedział też, że _ świetnie pracuje mu się z Żydami _, a o ile mu wiadomo, wiele amerykańskich tytułów właśnie do nich należy. Wielu komentatorów zaczyna zarzucać Chenowi promowanie się za wszelką cenę. Zgodnie z zasadą _ oby o mnie pisali, nie ważne jak _.

Podczas konferencji prasowej na której ujawnił swoje plany zakupu któregoś z amerykańskich tytułów, Chen wykonał piosenkę _ Mój chiński sen _, do której jak zapewniał sam napisał tekst.

POSŁUCHAJ WYSTĘPU CHENA GUANGBIAO:

Majątek Chena Guangbiao szacowany jest na 400 milionów dolarów. Chen dorobił się milionów na wywożeniu odpadów i gruzu z rozbiórek budynków w Chinach. Jest prezesem firmy Jiangsu Huangpu Recycling Resources Co Ltd.

Zyskał rozgłos, gdy osobiście uratował 13 osób z trzęsienia ziemi w Syczuanie w 2008 roku. Uchodzi też za zaangażowanego filantropa, a jego akcje - jak na przykład rozdawanie kopert z pieniędzmi na ulicach Tajwanu, czy płacenie za operacje ludzi, których nie stać na leczenie, uchodzą za dość kontrowersyjne.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, czołówki, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz