Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
tłum. Robert Susło
|

Chiński Mustang weźmie Hummera

0
Podziel się:

Dumę amerykańskiej motoryzacji może niedługo przejąć chiński koncern.

Chiński Mustang weźmie Hummera
(PAP/DPA)
bEUmigpx

Czasy świetności tych paliwożernych samochodów należą już do przeszłości. Należąca do amerykańskiego koncernu General Motors marka może mieć nowego właściciela. Przejęciem Hummera zainteresowani są Chińczycy.

Nieduży chiński producent samochodów jest zainteresowany przejęciem produkcji Hummera od walczącego o przetrwanie koncernu General Motors. Rzecznik Sichuan Auto Industry Group z południowochińskiej metropolii Chengdu nie chciał komentować doniesień:

_ - Nie możemy mówić o szczegółach. _ _ Chcemy żeby negocjacje były poufne - mówi. _

bEUmigpz

Powstała w 1994 roku chińska firma produkuje dzisiaj samochody terenowe pod marką _ Yema _ (Mustang) i kooperuje z producentem Qingdao Etsong, który zakupił w Wielkiej Brytanii linie produkcyjne pojazdów marki Austin Rover.

Według danych firmy, zdolność produkcyjna Sichuan Auto Industry to 30 tys. samochodów osobowych, 5 tys. autobusów i 50 tys. motocykli. Od 2002 roku firma należy do grupy Fulin, działającej w branży transportowej, przemysłowej i deweloperskiej. Według informacji na stronie internetowej firmy, kapitał Sichuan Auto Industry wynosi jeden miliard juanów (115 mln euro).

Przemysł samochodowy Państwa Środka znajduje się obecnie w bardzo dobrej sytuacji. Mimo zastoju na rynku motoryzacyjnym chiński producent samochodów Chery planuje zwiększyć w tym roku sprzedaż o 18 procent.

Optymistyczne prognozy koncernu wynikają z rekordowej styczniowej sprzedaży samochodów marki Chery - 35 tys. pojazdów. Chery jest obecnie największym krajowym producentem samochodów, po chińskich przedstawicielstwach zagranicznych gigantów branży jak Volkswagen i General Motors.

bEUmigpF
ZOBACZ, Z CZEGO REZYGNUJE GM:
ZOBACZ TAKŻE:
bEUmigqa
KOMENTARZE
(0)