Notowania

linie lotnicze
06.02.2012 10:04

Chińskie linie lotnicze nie mogą płacić za emisję CO2

Chińskie linie lotnicze nie będą na razie wnosić opłat za emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Zabronił im tego rząd w Pekinie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SignalPAD/CC/Flickr)

Od początku roku linie lotnicze muszą wnosić dodatkowe opłaty za loty w europejskiej przestrzeni powietrznej. Taka decyzja wynika z systemu handlu emisjami, słuchamy w IAR. Chiński rząd zabronił krajowym liniom lotniczym jednak uczestnictwa w tym systemie. Przewoźnicy nie mogą też podnosić cen biletów w związku z emisjami dwutlenku węgla.

Posłuchaj, dlaczego rząd w Chinach podjął tę decyzję:

(źródło: IAR)

_ - Europa może robić co chce na swoim terenie, na przykład wprowadzać takie opłaty. W ostatecznym rozrachunku zapłacą za to jednak konsumenci - _ mówi brytyjski analityk Chris De Lavigne. Dzięki tej decyzji, Pekin chce uniknąć dodatkowych kosztów.

Czytaj o liniach lotniczych w Money.pl
Pracodawca przepisami zabronił im tyć Meridiana Fly wprowadziła tylko dwa rozmiary uniformów dla stewardess.
Zadłużone linie lotnicze przestały latać Za granicą zajęte zostały z powodu długów linii dwa samoloty węgierskich linii Malevu.
Linie lotnicze zbankrutują. Co z pasażerami? Linie lotnicze niespodziewanie zakończyły działalność i anulowały wszystkie loty.
Tagi: linie lotnicze, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz