Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chińskie przedsiębiorstwa na liście 500 największych firm świata

0
Podziel się:

Największym przedsiębiorstwem świata jest brytyjsko-holenderski koncern naftowy Shell, na drugim miejscu amerykański Exxon Mobile, a lider zeszłorocznego rankingu, Wal-Mart spadł na trzecie miejsce.

Chińskie przedsiębiorstwa na liście 500 największych firm świata
(Joshua Shinavier/CC/Flickr)
bFfDwfLV

Według najnowszego rankingu amerykańskiego magazynu _ Fortune _ wśród 500 największych przedsiębiorstw świata w pierwszej trójce państw są USA (132 firmy), na drugim miejscu Chiny (73, wraz z Tajwanem - 79), na trzecim Japonia (68).

Na dalszych miejscach znalazły się Francja i Niemcy - po 32 przedsiębiorstwa, Wielka Brytania - 27, a listę największych zamyka Korea z 13 firmami. Wśród krajów rozwijających się w pierwszej 500 najwięcej przedsiębiorstw ma Brazylia i Indie - po 8 i Rosja - 7.

Największym przedsiębiorstwem świata jest brytyjsko-holenderski koncern naftowy Shell, na drugim miejscu amerykański Exxon Mobile, a lider zeszłorocznego rankingu, Wal-Mart spadł na trzecie miejsce. Z chińskich firm największą jest gigant naftowy Sinopek - na piątym miejscu, na szóstym CNPC - krajowy dystrybutor ropy naftowej i gazu, a na siódmym State Grid - ogólnonarodowy dostawca energii elektrycznej.

bFfDwfLX
Czytaj więcej w Money.pl
W tym jesteśmy 3 razy lepsi niż Czesi i Węgrzy Polska jest jednym z liderów w Europie pod względem przyciągania inwestycji zagranicznych.
Zobacz najlepsze i najgorsze firmy budowlane Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała ranking firm budujących drogi.
Money.pl najpopularniejszym źródłem informacji biznesowych w internecie! To u nas internauci najczęściej poszukują wiadomości finansowych i gospodarczych.
bFfDwfMy
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)