Notowania

chiny
26.07.2011 06:27

Chińskie władze zamykają fałszywe salony firmy Apple

Chińskie władze zarządziły zamknięcie dwóch z pięciu fałszywych salonów firmy Apple.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Chińskie władze zarządziły zamknięcie dwóch z pięciu fałszywych salonów firmy Apple działających w mieście Kunming w prowincji Yunnan na południowym zachodzie kraju.

Władze lokalne w Kunmingu poinformowały, że zidentyfikowały pięć punktów sprzedaży detalicznej używających bez zezwolenia od Apple Inc. logo tej firmy, produkującej m.in. odtwarzacze iPod, smartfony iPhon czy komputery Mac.

Zamknięcie dwóch fałszywych sklepów zarządzono jednak nie ze względu na naruszenie praw autorskich, lecz z powodu prowadzenia działalności bez zezwolenia władz lokalnych - poinformowała agencja Kyodo. Miejscowe media nie wspomniały o losie trzech pozostałych sklepów, które podobno mają licencje na prowadzenie sprzedaży detalicznej. W dwóch zamkniętych salonach sprzedawano podobno oryginalne iPady, iPhone'y i inne produkty Apple'a.

O fałszywych sklepach amerykańskiej firmy komputerowej jako pierwsza poinformowała pewna Amerykanka, mieszkająca w Kunmingu. Na zdjęciach, które kobieta umieściła na swoim blogu, widać charakterystyczne białe ściany i minimalistyczny wystrój sklepu oraz personel w niebieskich koszulkach z logo firmy - jabłkiem. Jednak - jak napisała Amerykanka na swoim blogu - wszystko było gorszej jakości.

W Chinach znajdują się cztery oficjalne salony Apple - po dwa w Pekinie i Szanghaju. Sklepów w Kunmingu nie ma na liście autoryzowanych punktów sprzedaży towarów tej firmy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/95/99423_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-kariera/jobs-gates-i-spolka-najbogatsze-nieuki-swiata,0,880283.html) Jobs, Gates i spółka. Najbogatsze nieuki świata Sadzili choinki, sprzedawali zapałki, szyli szlafroki i rzucali szkoły. Dziś plasują się w czołówce najbogatszych ludzi świata.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t123964.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chiny;katastrofa;superszybkich;pociagow,142,0,879758.html) Piorun uderzył w pociąg. 35 ofiar katastrofy Uderzenie pioruna było bezpośrednią przyczyną największej katastrofy superszybkich pociągów w Chinach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/211/t45779.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chiny;chca;wyswiecac;biskupow;zamiast;watykanu,18,0,878866.html) Spór o władzę. Pekin chce zastąpić Watykan Przy sprzeciwie Watykanu, lecz za zgodą komunistycznych władz tak zwany Chiński Kościół Patriotyczny zamierza wyświęcić co najmniej 7 nowych biskupów.
Tagi: chiny, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz