Notowania

nokia
26.06.2009 07:01

Chiny bliżej Nokii. Umowa na miliard dolarów

Nowa umowa o współpracy została podpisana w Helsinkach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Chiny i Finlandia podpisały kontrakt o wartości miliarda dolarów, dotyczący głównie współpracy chińskiej z fińskim koncernem telefonii komórkowej Nokia.

Składający wizytę w Helsinkach chiński wicepremier Li Keqiang zapowiedział też wysłanie do Finlandii dużej delegacji handlowej i zawarcie dalszych porozumień na sumę co najmniej dwóch miliardów dolarów. Nie ujawniono dalszych szczegółów.

Na konferencji prasowej w Helsinkach Li oświadczył, że _ strona chińska ma nadzieję, iż tego rodzaju współpraca przyczyni się także do rozwoju stosunków Chin z Unią Europejską oraz - stabilizacji światowej gospodarki w dobie kryzysu _.

Fiński premier Matti Vanhanen dodał: _ W sytuacji kłopotów finansowych, ograniczania produkcji oraz zamykania zakładów, wysoko oceniamy współpracę z Chinami oraz fakt, że kraj ten zdecydował się na zawarcie kontraktów właśnie z nami _.

Wartość dwustronnej wymiany handlowej pomiędzy Chinami a Finlandią w ubiegłym roku szacowana była na ponad 10 mld dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Intel i Nokia zbudują nowy supertelefon ]( http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/intel;i;nokia;zbuduja;nowy;supertelefon,218,0,484314.html )
Tagi: nokia, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz